Dünya şöhrətli fotojurnalist Reza Deqatiyə medal təqdim olunub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Xankəndidə keçirilən Diaspor Gənclərinin VI Yay Düşərgəsinin rəsmi açılış mərasiminin davamında dünya şöhrətli fotojurnalist Reza Deqatiyə təltif olunduğu “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalı təqdim olunub.
Mükafatı Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında xüsusi nümayəndəsi Elçin Yusubov təqdim ediblər.
Komitə sədri məşhur fotojurnalist Reza Deqatinin uzun illərdir Azərbaycan həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətində apardığı misilsiz fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Tanınmış fotoqraf bu mükafatı almaqdan qürur duyduğunu və Azərbaycan həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətində fəaliyyətini bundan sonra da davam etdirəcəyini bildirib.
Qeyd edək ki,  Azərbaycan əsilli fransız fotoqraf Qarabağ həqiqətlərinin, Xocalı soyqırımı kimi faciələrin sənədli fotolarla beynəlxalq arenaya təqdim olunmasında əvəzsiz rol oynayıb.

As part of the official opening ceremony of the 6th Summer Camp of Diaspora Youth, dedicated to the "Year of the Constitution and Sovereignty," is organized jointly by the State Committee on Work with Diaspora and the Heydar Aliyev Foundation, world-renowned photojournalist Reza Deghati was presented with the "For Service to the Diaspora" medal.
The award was presented by Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, and Elchin Yusubov, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the city of Khankendi, and the Aghdara and Khojaly districts.
The Committee Chairman highly appreciated the invaluable efforts of renowned photojournalist Reza Deghati in conveying the truths about Azerbaijan to the international community.
The well-known photographer expressed his pride in receiving the award. He stated that he would continue his work spreading the truths about Azerbaijan on the international stage.
It should be noted that the French photographer of Azerbaijani origin has played an irreplaceable role in conveying the realities of Karabakh and the Khojaly genocide to the international arena through documentary photographs.