Boks üzrə Gürcüstan çempionatının qalibləri uğurları ilə bağlı müsahibə veriblər
1 aprel, 2025Batumi şəhərində yeniyetmələr və gənclər arasında keçirilən boks üzrə Gürcüstan çempionatının qalibləri, milli komandanın üzvləri olan soydaşlarımız və onların məşqçiləri qazandıqları qələbə haqqında öz fikirlərini bölüşüblər.
48 kq çəki dərəcəsində yarışan Elvin Paşanov məşqlərin Qardabani rayonunda davam etdiyini, milli komandanın tərkibində Avropa birinciliyinə hazırlaşdığını deyib.
48 kq çəki dərəcəsində bir digər boksçu Emil İsmayılov qazandığı uğura görə məşqçilərinə təşəkkürünü bildirib.
54 kq çəkidə rinqə çıxan Seymur Nəsibov Bakıda keçiriləcək beynəlxalq turnirə hazırlaşdığını bildirərək orada da yüksək nəticə əldə edəcəyinə əmin olduğunu deyib.
67 kq dərəcəsində 4 qat Gürcüstan çempionu, Avropa və Dünya çempionatının iştirakçısı Elnur Abdullayev Borjomi, Kutaisi, Batumi və Tbilisidə keçirilən məşqlərdə iştirak edərək Avropa çempionatına hazırlaşdığını söyləyib.
Qardabani rayonundakı idman məktəbinin məşqçisi Vüqar Məmmədov Gürcüstan çempionatında daim yüksək nəticələr göstərən yetirmələrinin intensiv olaraq Avropa çempionatına hazırlaşdığını diqqətə çatdırıb. Məktəbin boksçularının sayının hər il artdığını, hazırda 30 nəfər təşkil etdiyini vurğulayıb.
Rustavi şəhərindəki idman məktəbinin baş məşqçisi, Beynəlxaq dərəcəli hakim Eduard Mərdanov 2025-ci ili boksçular üçün uğurlu sayıb. İdman məktəbində 200-dən artıq yeniyetmə və gəncimizin məşq etdiyini bildirib. Məktəbin iki idmançısı kişilər arasında 60 və 92 çəki dərəcəsində Gürcüstan çempionatının qalibi olublar.
Məlumat üçün qeyd edək ki, görüş Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və “Alyans” Gənclər Mərkəzinin “Azərbaycan həqiqətlərinin və mədəni irsinin Gürcüstanda təbliği” layihəsi çərçivəsində Marneulidəki “Azərbaycan Evi”ndə “Caucasus Arena” Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə keçirilib.

Победители чемпионата Грузии по боксу дали интервью в связи с достигнутыми успехами
1 апреля, 2025Наши соотечественники, ставшие победителями состоявшегося в городе Батуми юношеского и молодежного чемпионата Грузии по боксу и являющиеся членами национальной команды, и их тренеры поделились мнением об одержанной победе.
Эльвин Пашанов, выступавший в весовой категории 48 кг, сообщил, что тренировки продолжались в Гардабанском районе, и что в составе национальной команды он готовится к первенству Европы.
Еще один боксер в весовой категории 48 кг Эмиль Исмайлов выразил тренерам признательность в связи с достигнутым успехом.
Сеймур Насибов, вышедший на ринг в весе 54 кг, сказал, что готовится к предстоящему в Баку международному турниру, и выразил уверенность в том, что и там добьется высокого результата.
4-кратный чемпион Грузии в весе 67 кг, участник чемпионата Европы и мира Эльнур Абдуллаев довел до внимания, что принимал участие в тренировках, проведенных в Боржоми, Кутаиси, Батуми и Тбилиси, где готовился к чемпионату мира.
Тренер спортивной школы в Гардабанском районе Вугар Мамедов сообщил, что его воспитанники, постоянно показывающие высокие результаты на чемпионате Грузии, интенсивно готовятся к чемпионату мира. Он отметил, что число боксеров школы с каждым годом увеличивается и в настоящее время составляет 30 человек.
Старший тренер спортивной школы в городе Рустави, судья международной категории Эдуард Марданов подчеркнул, что 2025 год стал успешным для боксеров. Он сказал, что в спортивной школе тренируются более 200 юниоров и представителей молодежи. Двое спортсменов школы стали победителями чемпионата Грузии среди взрослых в весовых категориях 60 и 92 кг.
Отметим, что встреча состоялась в “Доме Aзербайджана” в Mарнеули по инициативе Ассоциации “Caucasus Arena” при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой в рамках проекта “Пропаганда реалий и культурного наследия Aзербайджана в Грузии” Молодежного центра “Aльянс”.