Qazaxıstandakı diaspor təşkilatının sədrinə “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalı təqdim edilib
5 fevral, 2024Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Qazaxıstanın Mangistau vilayətində fəaliyyət göstərən “Dostluq” Etnomədəni Birliyinin sədri Şəmsəddin Hüseynovu qəbul edib.
Qonağı salamlayan Komitə sədri qardaş ölkədəki icmamızın aktiv fəaliyyətini müsbət qiymətləndirib. Ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafının diasporun fəaliyyətinə pozitiv təsirindən danışıb. Komitənin Qazaxıstanın müxtəlif bölgələrində, eləcə də Aktau, Almatı, Türküstan, Şimkənd və Astanada fəaliyyət göstərən diaspor təşkilatları ilə birgə layihələr həyata keçirdiyi vurğulanıb, icmamızın fəaliyyətinin daha da genişləndirilməsinə dair tövsiyələr nəzərə çatdırılıb.
Sonra Şəmsəddin Hüseynova təltif olunduğu Azərbaycan Respublikasının “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalı təqdim edilib.
Birlik sədri diaspor fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirilməsinə görə Azərbaycan dövlətinə dərin minnətdarlığını ifadə edib. Bildirib ki, soydaşlarımız qətiyyətli və əzmkar siyasəti ilə Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü təmin edən Prezident İlham Əliyevlə qürur duyurlar. 30 ildən artıq Qazaxıstanda yaşadığını xatırladan birlik sədri bundan sonra da Azərbaycanla Qazaxıstanın milli maraqlarının müdafiəsi, ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etməsi və diasporumuzun güclənməsi naminə çalışacaqlarını vurğulayıb.

The chairman of the Diaspora organization was presented with the medal "For service in the Diaspora activity"
5 February, 2024Fuad Muradov, the chairman of the State Committee on Work with Diaspora, received Shamseddin Huseynov, the chairman of the “Dostlug” (“Friendship”) Ethnocultural Union operating in the Mangistau region of Kazakhstan.
Welcoming the guest, the Chairman of the State Committee positively assessed the activity of our community in the brotherly country of Kazakhstan. He spoke about the positive impact of the development of bilateral relations on the activities of the Azerbaijani diaspora. It has been emphasized that the committee implements joint projects with diaspora organizations operating in various regions of Kazakhstan, as well as in Aktau, Almaty, Turkistan, Shymkent and Astana.
Then Shamseddin Huseynov was presented with the medal of the Republic of Azerbaijan "For service in Diaspora activity".
The chairman of the union expressed his deep gratitude to our country for the high assesment given to his diaspora activity. He has told that our compatriots are proud of President Ilham Aliyev, who ensured the territorial integrity of Azerbaijan thanks to his determined political course. Recalling that he has been living in Kazakhstan for more than 30 years, the chairman of the union emphasized that they will continue to work for the protection of the national interests of Azerbaijan and Kazakhstan, the development of bilateral relations and the strengthening of our diaspora.