Londonda Miri Yusifin konserti təşkil olunub
Azərbaycanın Böyük Britaniyadakı Səfirliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun dəstəyi ilə Londonda Xalq artisti Miri Yusifin konserti təşkil olunub. Tədbirə 400-dən çox qonaq qatılıb.
Konsert proqramı ərzində Miri Yusif ard-arda məşhur mahnılarını səsləndirib. "Ağ Təyyarə", "Tərk-i Həyat", "Səndən bir dənədir", "Sənə Qurban" və digər mahnılar qonaqlara coşğulu anlar yaşadıb. İfaçını səhnədə DJ China müşayiət edib.
Tədbirin sonunda Azərbaycanın Böyük Britaniyadakı səfiri Elin Süleymanov çıxışında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününün tarixi əhəmiyyətindən danışıb və bu günün xalqımızın birliyini simvolizə etdiyini vurğulayıb. Səfir qeyd edib ki, Azərbaycan xalqının gücü onun həmrəyliyindədir və Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmiz hər il daha da güclənərək dünya azərbaycanlılarının qürur mənbəyinə çevrilir. Səfir Azərbaycan bayrağının daim zirvələrdə dalğalanması üçün birliyimizi qorumağın və həmrəylik nümayiş etdirməyin vacibliyini diqqətə çatdırıb.
Tədbir Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününün qeyd edilməsi ilə yanaşı Azərbaycan mədəniyyətinin Londonda təbliği baxımından da əlamətdar olub.

В Лондоне организован концерт Мири Юсифа
10 декабря, 2024В Лондоне состоялся концерт народного артиста Азербайджана Мири Юсифа, организованный посольством Азербайджана в Великобритании при поддержке Фонда поддержки азербайджанской диаспоры. На мероприятии присутствовало более 400 гостей.
В ходе концертной программы прозвучали популярные хиты Мири Юсифа. "Ağ Təyyarə", "Tərk-i Həyat", "Səndən bir dənədir", "Sənə Qurban" и другие песни подарили гостям приятные мгновения. Исполнителя сопровождал на сцене диджей China.
В заключение мероприятия посол Азербайджана в Великобритании Элин Сулейманов говорил об историческом значении Дня солидарности азербайджанцев мира и отметил, что этот день символизирует единство нашего народа. Посол подчеркнул, что сила азербайджанского народа заключается в его солидарности, что наша страна под руководством Президента Ильхама Алиева с каждым годом преумножает свое могущество, превращаясь в источник гордости азербайджанцев мира. Он довел до внимания важность сохранения нашего единства и демонстрации солидарности с тем, чтобы флаг Азербайджана постоянно развевался на самых высоких вершинах.
Мероприятие стало знаменательным не только с точки зрения празднования Дня солидарности азербайджанцев мира, но и пропаганды азербайджанской культуры в Лондоне.