Qazaxıstanda Türk Dünyası Gənclərinin Forumu keçirilib
Qazaxıstanın Türküstan vilayətində Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, "Qarabağ" Etnomədəni Birliyi və Əhməd Yasəvi Universitetinin təşkilatçılığı ilə "Millətlərarası Dostluq" Türk Dünyası Gənclərinin Forumu keçirilib.
Forumda iştirak edən millətlərin mədəniyyətlərini əks etdirən sərgi və milli mətbəx nümunələri nümayiş olunub.
"Qarabağ" Etnomədəni Birliyinin sədri Ramilə Mustafayeva çıxış edərək forumun əhəmiyyətindən danışıb, bu kimi tədbirlərin gənclərin millətlərarası münasibətlərdə müsbət rolunu artırdığını və Türk dünyası xalqları arasında mədəni inteqrasiyanı gücləndirdiyini deyib.
Türküstan vilayəti dövlət qurumlarının nümayəndələri öz növbələrində gənclərə uğurlar arzulayıb, qarşılıqlı əməkdaşlığın vacibliyini qeyd ediblər.
Tədbir Azərbaycandan gələn müğənnilərin ifaları və müxtəlif millətləri təmsil edən gənclərin milli rəqslərindən ibarət bədii proqramla yekunlaşıb.

В Казахстане состоялся Форум молодежи тюркского мира
Этнокультурное объединение "Карабах" и Университет Ахмеда Ясави организовали при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой в туркестанской области Казахстана Форум молодежи тюркского мира "Mежнациональная дружба".
Были представлены выставка, отражающая культуру участвующих в мероприятии народов и образцы национальной кухни.
Председатель Этнокультурного объединения "Карабах" Рамиля Мустафаева коснулась значения форума и отметила, что подобные мероприятия повышают позитивную роль молодежи в межнациональных отношениях и укрепляют культурную интеграцию между народами тюркского мира.
Представители государственных структур Туркестанской области в свою очередь пожелали молодежи успехов и подчеркнули важность взаимного сотрудничества.
Мероприятие завершилось художественной программой, состоящей из исполнения певцов, прибывших из Азербайджана, и национальных танцев молодежи, представляющей различные национальности.