Kavaşrada yeniyetmə və gənclər "Azərbaycan" şeirini söyləyib
Livanın Kavaşra kəndində fəaliyyət göstərən “Azərbaycan Evi”ndə 28 May - Azərbaycanın Müstəqillik Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Tədbirdə Kavaşra Bələdiyyəsinin sədri Məhəmməd Xalid Abdulla, Kavaşra Gənclər Komitəsinin sədri Abdul Qadir Xodr və komitə üzvləri, ictimaiyyət nümayəndələri, müəllimlər, tələbələr və şagirdlər iştirak ediblər.
Əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Mərasim “Azərbaycan Evi”nin şagirdlərinin hazırladığı bədii proqramla davam edib. Proqramda Azərbaycanın müstəqillik tarixi, dövlətçilik ənənələri və Müstəqillik Gününün əhəmiyyəti barədə təqdimat nümayiş olunub.
Yeniyetmə və gənclərin söylədiyi “Azərbaycan” və “28 May” şeirləri iştirakçılar tərəfindən böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb.
Sonda belə görüşlərin Azərbaycan ilə Livan arasında dostluq münasibətlərinin, mədəni əlaqələrin və qarşılıqlı anlaşmanın daha da möhkəmlənməsinə töhfə verdiyi vurğulanıb, tədbirin təşkilində və keçirilməsində əməyi olan hər kəsə təşəkkür ifadə olunub.

В Кавашре подростки и молодежь прочитали стихотворение "Азербайджан"
В "Доме Азербайджана", действующем в ливанском селе Кавашра, состоялось мероприятие, посвященное 28 Мая - Дню независимости Азербайджана.
В церемонии приняли участие председатель муниципалитета Кавашры Мохаммед Халид Абдулла, председатель Молодежного комитета Кавашры Абдул Кадир Ходр и члены комитета, представители общественности, учителя, студенты и учащиеся.
Сначала прозвучал государственный гимн Азербайджанской Республики.
Церемония продолжилась художественной программой, подготовленной учащимися Дома Азербайджана. В программе была представлена презентация, связанная с историей независимости, традициями государственности и значением Дня независимости Азербайджана.
Стихотворения “Азербайджан” и “28 Мая”, прочитанные подростками и молодежью, были встречены участниками с большим интересом и аплодисментами.
В заключение было подчеркнуто, что такие встречи способствуют дальнейшему укреплению дружественных отношений, культурных связей и взаимопонимания между Азербайджаном и Ливаном, выражена признательность всем, кто внес свой вклад в организацию и проведение мероприятия.