ADG Beynəlxalq Gənclər Assambleyasında təmsil olunacaq
Azərbaycan Diaspor Gəncləri (ADG) cari ilin 12–14 avqust tarixində İsveçrənin Cenevrə şəhərində keçiriləcək Beynəlxalq Gənclər Assambleyasında (International Youth Assembly) iştirak etmək hüququ qazanıb.
12 avqust – Beynəlxalq Gənclər Günündə başlayacaq Assambleya dünyanın 100-dən çox ölkəsindən 500-dən artıq gənc lideri bir araya gətirəcək. Tədbirdə iştirakçılar arasında bilik və təcrübə mübadiləsinin təşviqi, beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi, BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri istiqamətində dialoq və tərəfdaşlıqların gücləndirilməsi, həmçinin qlobal çağırışların həllinə yönəlmiş innovativ təşəbbüslərin dəstəklənməsi nəzərdə tutulur.
Assambleyada ADG-nin 5 gənc üzvü ölkəmizi təmsil edəcək. Bu münasibətlə ADG-nin loqosu Beynəlxalq Gənclər Assambleyasının 31-ci sessiyasının rəsmi reklam lövhəsində ("Brandwall") yer alıb. Bu, Azərbaycan diaspor gənclərinin beynəlxalq aləmdə artan nüfuzunun göstəricisidir.
ADG-nin bu mötəbər platformada iştirakı onların qlobal gənclər şəbəkələrinə inteqrasiyasına, yeni tərəfdaşlıqların qurulmasına və ölkəmizin dünya miqyasında daha geniş təbliğ olunmasına mühüm töhfə verəcək.
Qeyd edək ki, ADG üzvlərinin Beynəlxalq Gənclər Assambleyasında iştirakı Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə baş tutacaq.

АДМ будет представлена на Международной молодежной ассамблее
Азербайджанская диаспорская молодежь (AДМ) получила право участия в предстоящей 12-14 августа текущего года в швейцарском городе Женева Международной молодежной ассамблее (International Youth Assembly).
Мероприятие, которое начнется 12 августа - в Международный день молодежи, соберет свыше 500 молодых лидеров из более чем 100 стран мира. Ассамблея предусматривает поощрение обмена знаниями и опытом между участниками, расширение международного сотрудничества, укрепление диалога и партнерства для Целей устойчивого развития ООН, а также поддержку инновационных инициатив, направленных на решение глобальных вызовов.
Нашу страну на мероприятии будут представлять 5 молодых членов АДМ. В связи с этим логотип AДМ размещен на официальном рекламном щите ("Brandwall") 31-й сессии Международной молодежной ассамблеи. Это служит показателем растущего авторитета азербайджанской диаспорской молодежи на международной арене.
Участие AДМ в этой авторитетной платформе внесет важный вклад в ее интеграцию в глобальные молодежные сети, налаживание новых партнерских отношений и более широкую пропаганду нашей страны в мировом масштабе.
Отметим, что участие членов АДМ в Международной молодежной ассамблее состоится при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой.