Diaspor Gənclərinin 3-cü Yay Düşərgəsinin iştirakçısı Parisdə beynəlxalq mükafata layiq görülüb
Fransanın paytaxtı Parisdə keçirilən beynəlxalq onlayn musiqi müsabiqəsində azərbaycanlı fleyta ifaçısı Ağarahim Quliyev yüksək mükafata layiq görülüb.
Soydaşımız “Gabriel Fauré Dünya Musiqisi Müsabiqəsi”ndə ən ali mükafat – “Star Grand Prize” (Böyük Mükafat Ulduzu) ilə təltif edilib.
Hər il keçirilən bu müsabiqə dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tanınmış, peşəkar və istedadlı musiqiçiləri bir araya gətirərək onların yaradıcılığını yüksək səviyyədə qiymətləndirir.
Builki müsabiqədə Ağarahim Quliyevin çıxışı münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Onun ifasında həm texniki ustalıq, həm də emosional dərinlik xüsusi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Ağarahim Quliyev 2022-ci ilin avqust ayında Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşa şəhərində keçirilən Diaspor Gənclərinin 3-cü Yay Düşərgəsinin iştirakçısı olub. O həmçinin Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutan Şuşa səfərində də iştirak edib.

The participant of the 3rd Summer Camp of Diaspora Youth was awarded an international prize in Paris
26 June, 2025
Azerbaijani flutist Agharahim Guliyev has been awarded a prestigious prize at an international online music competition held in Paris, the capital of France.
Our compatriot received the highest award, the “Star Grand Prize”, at the “Gabriel Fauré World Music Competition”.
This annual competition brings together prominent, professional, and talented musicians from around the world, evaluating their creative performances.
In this year’s competition, the jury highly appreciated the Agharahim Guliyev’s performance. Both technical mastery and emotional depth in his performance were especially emphasized.
It should be noted that Agharahim Guliyev participated in the 3rd Summer Camp of Diaspora Youth held in August 2022 in Shusha, Azerbaijan’s cultural capital, jointly organized by the State Committee on Work with Diaspora and the Heydar Aliyev Foundation.