Diaspor Gənclərinin 3-cü Yay Düşərgəsinin iştirakçısı Parisdə beynəlxalq mükafata layiq görülüb
Fransanın paytaxtı Parisdə keçirilən beynəlxalq onlayn musiqi müsabiqəsində azərbaycanlı fleyta ifaçısı Ağarahim Quliyev yüksək mükafata layiq görülüb.
Soydaşımız “Gabriel Fauré Dünya Musiqisi Müsabiqəsi”ndə ən ali mükafat – “Star Grand Prize” (Böyük Mükafat Ulduzu) ilə təltif edilib.
Hər il keçirilən bu müsabiqə dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan tanınmış, peşəkar və istedadlı musiqiçiləri bir araya gətirərək onların yaradıcılığını yüksək səviyyədə qiymətləndirir.
Builki müsabiqədə Ağarahim Quliyevin çıxışı münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Onun ifasında həm texniki ustalıq, həm də emosional dərinlik xüsusi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, Ağarahim Quliyev 2022-ci ilin avqust ayında Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşa şəhərində keçirilən Diaspor Gənclərinin 3-cü Yay Düşərgəsinin iştirakçısı olub. O həmçinin Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutan Şuşa səfərində də iştirak edib.

Участник 3-го Летнего лагеря диаспорской молодежи удостоен международной премии в Париже
Азербайджанский флейтист Агарагим Гулиев удостоен высокой награды на международном музыкальном онлайн конкурсе, проведенном в столице Франции Париже.
На конкурсе “Gabriel Fauré Music World Competitio” нашему соотечественнику была присуждена высшая награда – “Star Grand Prize” (Большой приз “Звезда“).
Ежегодно проводимый конкурс, объединяя известных профессиональных и талантливых музыкантов из различных стран мира, оценивает их творчество на высоком уровне.
На нынешнем конкурсе выступление Агарагима Гулиева получило высокую оценку жюри. В его исполнении были особо отмечены как техническое мастерство, так и эмоциональная глубина.
Отметим, что Агарагим Гулиев являлся участником 3-го Летнего лагеря диаспорской молодежи, организованного в августе 2022 года Государственным комитетом по работе с диаспорой совместно с Фондом Гейдара Алиева в культурной столице Азербайджана Шуше. Oн также участвовал в поездке в Шушу, организованной Государственным комитетом по работе с диаспорой.