İşgüzar azərbaycanlı qadınlarla növbəti görüş keçirilib
Gürcüstanın işgüzar azərbaycanlı qadınları ilə növbəti görüş Marneuli şəhərində keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü və dəstəyi ilə baş tutan görüşdə Kvemo Kartli bölgəsindəki soydaşlarımız iştirak edib.
Tbilisidə fəaliyyət göstərən “Alyans” Gənclər Mərkəzinin sədri Leyla Əmrahova tədbirin məqsədinin müxtəlif sahələrdə uğur qazanan xanımların fəaliyyətini işıqlandırmaq, onların nailiyyətlərini təqdim etmək və qarşılıqlı fikir mübadiləsi üçün platforma yaratmaq olduğunu bildirib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin şöbə müdirinin müavini Şəfəq Binnətova çıxışında qurumun xaricdə yaşayan azərbaycanlıların, xüsusilə qadınların bir araya gəlməsinə və müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən soydaşlarımızın yerli cəmiyyətə inteqrasiyasına göstərdiyi dəstəkdən danışıb. O, həmçinin gənc nəslin ana dilini, mədəniyyətini və tarixini qoruması üçün həftəsonu məktəblərinin fəaliyyətinə dəstək verildiyini, eləcə də diaspor fəalı qadınların xüsusilə Vətən müharibəsi dövründə informasiya cəbhəsində mühüm işlər gördüyünü vurğulayıb.
Daha sonra müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən xanımlar uğurlarından bəhs edib və göstərilən dəstəyə görə Azərbaycan dövlətinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Next meeting of Azerbaijani businesswomen in Georgia was held
Next meeting of Azerbaijani businesswomen of Georgia was held in Marneuli. The meeting took place with initiative and support of the State Committee on Work with Diaspora. Azerbaijanis in the region of Kvemo Kartli participated in the meeting.
Leyla Amrahova, Chairman of the “Alliance” Youth Centre in Tbilisi stated the purpose of the event was to highlight the achievements of women who have succeeded in various fields, present their successes, and to create a platform for mutual exchange of ideas.
In her speech, Deputy Head of Department of the State Committee on Work with Diaspora Shafag Binnatova spoke about the support provided by the institute for bringing together Azerbaijanis living abroad, especially women, and for facilitating the integration of our compatriots engaged in various fields into local communities. She also emphasized that weekend schools are supported to help the younger generation preserve their native language, culture, and history. She also noted the significant role of female diaspora activists in information warfare, especially during the Patriotic War.
Afterwards, women working in various fields spoke about their successes and expressed their gratitude to the Azerbaijani state for the support provided.