İşgüzar azərbaycanlı qadınlarla növbəti görüş keçirilib
Gürcüstanın işgüzar azərbaycanlı qadınları ilə növbəti görüş Marneuli şəhərində keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü və dəstəyi ilə baş tutan görüşdə Kvemo Kartli bölgəsindəki soydaşlarımız iştirak edib.
Tbilisidə fəaliyyət göstərən “Alyans” Gənclər Mərkəzinin sədri Leyla Əmrahova tədbirin məqsədinin müxtəlif sahələrdə uğur qazanan xanımların fəaliyyətini işıqlandırmaq, onların nailiyyətlərini təqdim etmək və qarşılıqlı fikir mübadiləsi üçün platforma yaratmaq olduğunu bildirib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin şöbə müdirinin müavini Şəfəq Binnətova çıxışında qurumun xaricdə yaşayan azərbaycanlıların, xüsusilə qadınların bir araya gəlməsinə və müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən soydaşlarımızın yerli cəmiyyətə inteqrasiyasına göstərdiyi dəstəkdən danışıb. O, həmçinin gənc nəslin ana dilini, mədəniyyətini və tarixini qoruması üçün həftəsonu məktəblərinin fəaliyyətinə dəstək verildiyini, eləcə də diaspor fəalı qadınların xüsusilə Vətən müharibəsi dövründə informasiya cəbhəsində mühüm işlər gördüyünü vurğulayıb.
Daha sonra müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən xanımlar uğurlarından bəhs edib və göstərilən dəstəyə görə Azərbaycan dövlətinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Состоялась очередная встреча с азербайджанскими деловыми женщинами
В городе Марнеули состоялась очередная встреча с азербайджанскими деловыми женщинами Грузии. Во встрече, проведенной по инициативе и при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой, приняли участие наши соотечественницы из региона Квемо Картли.
Председатель действующего в Тбилиси Молодежного центра “Альянс” Лейла Амрахова отметила, что цель мероприятия заключается в освещении деятельности женщин, добившихся успеха в различных сферах, презентации их достижений и создании платформы для взаимного обмена мнениями.
Заместитель заведующего отделом Государственного комитета по работе с диаспорой Шафаг Биннетова говорила о поддержке, оказываемой структурой консолидации проживающих за рубежом азербайджанцев, в частности, женщин, и интеграции наших соотечественников, осуществляющих деятельность в различных сферах, в местное общество. Она также подчеркнула оказание помощи функционированию воскресных школ для сохранения молодым поколением родного языка, культуры и истории, а также проведение активистками диаспоры важной работы на информационном фронте, в особенности, во время Отечественной войны.
Затем женщины, осуществляющие деятельность в различных сферах, рассказали о своих успехах и поблагодарили Азербайджанское государство за поддержку.