Səyyar ASAN xidmət Gürcüstanda soydaşlarımıza xidmət göstərəcək
5-7 iyun 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyində Səyyar ASAN xidmət fəaliyyət göstərəcək.
Təşəbbüs çərçivəsində Azərbaycan vətəndaşlarına aşağıdakı xidmətlər göstəriləcək:
Ø şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi
Ø sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi
Ø məhkumluq barədə arayışların verilməsi
Elektron Növbə Portalı vasitəsilə (https://appointment.mfa.gov.az/az) əvvəlcədən növbə götürməklə xidmətlərdən yararlanmaq mümkündür. Növbə götürmək üçün portalda Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyini seçərək 5, 6 və 7 iyun tarixlərinə uyğun xidmət növünü qeyd etmək lazımdır.
Zəruri sənədlərin siyahısı aşağıda qeyd edilən linkdə mövcuddur. Sənədləri natamam olan müraciətlərə baxılmayacaq.

5-7 июня 2026 года в посольстве Азербайджанской Республики в Грузии будет работать мобильная служба ASAN.
В рамках инициативы гражданам Азербайджана будут предоставлены следующие услуги:
Ø  выдача и замена удостоверений личности;
Ø замена водительских прав;
Ø выдача справок о судимости.
Услугами можно воспользоваться, заняв предварительную онлайн-очередь через портал электронной очереди (https://appointment.mfa.gov.az/az). Для того, чтобы занять очередь, следует выбрать на портале посольство Азербайджанской Республики в Грузии и указать тип обслуживания в соответствии с 5, 6 и 7 июня.
С перечнем необходимых документов можно ознакомиться по нижеуказанной ссылке. Обращения с недостающими документами рассматриваться не будут.