Səyyar ASAN xidmət Gürcüstanda soydaşlarımıza xidmət göstərəcək
5-7 iyun 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyində Səyyar ASAN xidmət fəaliyyət göstərəcək.
Təşəbbüs çərçivəsində Azərbaycan vətəndaşlarına aşağıdakı xidmətlər göstəriləcək:
Ø şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi
Ø sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi
Ø məhkumluq barədə arayışların verilməsi
Elektron Növbə Portalı vasitəsilə (https://appointment.mfa.gov.az/az) əvvəlcədən növbə götürməklə xidmətlərdən yararlanmaq mümkündür. Növbə götürmək üçün portalda Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyini seçərək 5, 6 və 7 iyun tarixlərinə uyğun xidmət növünü qeyd etmək lazımdır.
Zəruri sənədlərin siyahısı aşağıda qeyd edilən linkdə mövcuddur. Sənədləri natamam olan müraciətlərə baxılmayacaq.

A Mobile ASAN Service will operate at the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Georgia from June 5 to 7, 2026.
As part of an initiative, the following services will be provided for citizens of Azerbaijan:
Ø Issuance and replacement of identity cards
Ø replacement of driver’s licences
Ø issuance of criminal record certificates
Services can be accessed by making an appointment in advance via the Electronic Appointment Portal (https://appointment.mfa.gov.az/az). It is necessary to select the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Georgia on the portal and choose the appropriate type of service for June 5, 6, or 7 for booking an appointment.
The list of the required documents is available at the link below. Applications with incomplete documents will not be considered.
https://diaspor.gov.az/pdf/01052026/info.pdf
Citizens are kindly requested to be present at the Embassy at least 15 minutes before their appointment time.