“Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsi keçiriləcək
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsi 2024-cü ilin 1-7 avqust tarixində qədim Azərbaycan torpağı Laçında keçiriləcək.
Düşərgədə dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan 100-dən çox gəncin, o cümlədən azərbaycanlıların və ölkəmizə dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Düşərgə iştirakçıları bir həftə ərzində Laçının, eləcə də Qarabağın tarixi, mədəni abidələri ilə tanış olmaq, şəhid ailələrinin üzvləri və qəhrəman qazilərimizlə, həmçinin müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərlə görüşmək, eləcə də əylənmək və intellektual oyunlarda iştirak etmək imkanı qazanacaqlar.
Yay düşərgələri xaricdəki yeni nəsil azərbaycanlıların ölkəmizlə bağlarını daha da möhkəmləndirmələri, Azərbaycanı uğurla təmsil etmək bacarıqlarını inkişaf etdirmələri, şəbəkələşmələri, yeni dostlar qazanmaları və s. üçün gözəl fürsətdir.
Dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan azərbaycanlıları və Azərbaycana dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərini yay düşərgəsində iştirak etməyə dəvət edirik.
Düşərgədə yaşı 18-29 arası, Azərbaycan dilində ünsiyyət bacarığı olan gənclər iştirak edə bilər. Bundan əvvəl təşkil olunmuş düşərgələrdə iştirak etmiş gənclərin təkrar iştirakı nəzərdə tutulmur. Düşərgədə iştirak xərcləri tam şəkildə qarşılanacaq.
Düşərgədə iştirak etmək üçün gənclər 30 iyun 2024-cü il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket formasını tam olaraq doldurub göndərməlidir. Seçim prosesi müraciətlərin qəbulu və video müsahibələrin keçirilməsi üzrə iki mərhələdə aparılacaq.
Qeydiyyat, proqram, iştirakçıların seçim prosesi və digər vacib məlumatları əldə etmək üçün www.diaspor.gov.az saytını diqqətdə saxlamaq vacibdir.
Əlavə məlumat üçün əlaqə vasitələrini təqdim edirik:
Tel.: +99412 4931054
Mob.: WhatsApp: +99450 7622595
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı, Şuşa və Naxçıvan şəhərlərində 4 yay düşərgəsi təşkil olunub. Dünyanın 50-dən çox ölkəsində yaşayan yüzlərlə gənc həmin düşərgələrdə iştirak edib.

Будет проведен V Летний лагерь диаспорской молодежи “Молодежь за зеленый мир”
V Летний лагерь диаспорской молодежи “Молодежь за зеленый мир” будет организован с 1 по 7 августа 2024 года Государственным комитетом по работе с диаспорой совместно с Фондом Гейдара Алиева на древней азербайджанской земле – в Лачине.
В лагере планируется участие более 100 молодых людей, проживающих в различных странах мира, в том числе азербайджанцев и представителей других народов, питающих дружественное отношение к нашей стране.
В течение недели участники лагеря получат возможность ознакомиться с историческими, культурными памятниками Лачина, а также Карабаха, встретиться с членами семей шехидов и нашими отважными гази, а также с экспертами по различным сферам, принять участие в развлечениях и интеллектуальных играх.
Летние лагеря являются прекрасной возможностью для дальнейшего укрепления связей нового поколения азербайджанцев за рубежом с нашей страной, развития их умения успешно представлять Азербайджан, их сетевого взаимодействия, обретения новых друзей и пр.
Приглашаем азербайджанцев, проживающих в различных странах мира, и представителей молодежи других народов, питающих дружественное отношение к Азербайджану, к участию в летнем лагере.
В лагере могут принять участие молодые люди в возрасте 18-29 лет, общающиеся на азербайджанском языке. Повторное участие молодежи, принимавшей участие в ранее организованных лагерях, не предусмотрено. Расходы, связанные с участием в лагере, будут полностью возмещены.
Для участия в лагере представители молодежи должны до 30 июня 2024 года заполнить и отправить форму онлайн анкеты, размещенной на странице www.diaspor.gov.az/qeydiyyat. Процесс отбора будет производиться в два этапа на основании приема обращений и проведения видеособеседований.
Для получения информации о регистрации, программе, процессе отбора участников и других важных сведений необходимо внимательно следить за сайтом www.diaspor.gov.az.
Для дополнительной информации можно связаться по:
Tel.: +99412 4931054
Mob.: WhatsApp: +99450 7622595
Напомним, что на сегодняшний день Государственный комитет по работе с диаспорой организовал совместно с Фондом Гейдара Алиева 4 летних лагеря диаспорской молодежи в городах Шеки, Шамаха, Шуша и Нахчыван. В этих лагерях приняли участие сотни представителей молодежи, проживающих более, чем в 50 странах мира.