“Odlar Yurdu” boks klubu Azərbaycanı uğurla təmsil edir
Almaniyanın Maqdeburq şəhərində fəaliyyət göstərən “Odlar Yurdu” Boks İdman Klubu yeni bir uğura imza atıb. Klubun iki üzvü Federal Boks Birinciliyinin qalibi olub.
İlk olaraq 57 kq çəki dərəcəsindəki uşaqlar arasında keçirilən yarışda 13 yaşlı Dmitro Turkules birinci yeri tutub. Ardınca, 66 kq çəkidəki yeniyetmələr arasında 15 yaşlı Bleoren Halili bütün rəqiblərinə qalib gəlib.
Klubun rəhbəri və peşəkar boksçu Azad Əzizov bildirib ki, bu nəticələr həm klub, həm də gənc idmançılar üçün böyük əhəmiyyət daşıyır. O, son iki ildə Almaniyada boks idmanına olan marağın artdığını, “Odlar Yurdu” klubunun daha çox diqqət cəlb etdiyini vurğulayıb.
“Odlar Yurdu”nun əldə etdiyi müvəffəqiyyətlər hər ay "Dates-Das Magdeburger Stadtmagazin" nəşrində ətraflı şəkildə işıqlandırılır. Bu, klubun yüksək nailiyyətlərinin və Azərbaycanı tanıtma missiyasının geniş auditoriyaya çatdırılmasına kömək edir.

“Odlar yurdu” boxing club, operating in Magdeburg, Germany, got new success. Two members of club became winner of the Federal Boxing Championship.
First, 13-year-old Dmytro Turkules took first place in the competition held among children in the 57 kg weight category. Then, 15-year-old Bleoren Halili defeated all his opponents in the among the adolescents in the 66 kg weight.
Head of the club, professional boxer Azad Rahimov stated that these results are of the great importance for both the club and young athletes. He emphasized that the interest in boxing has increased, and “Odlar yurdu” boxing club attracted more attention in the last two years in Germany.
“Odlar yurdu” boxing club’s achievements are extensively featured every month in the "Dates-Das Magdeburger Stadtmagazin" publication. This helps showcase the club’s outstanding successes and its mission to promote Azerbaijan to a wide audience.