Azərbaycan bayrağının rəngləri Niaqara şəlaləsində
ABŞ ilə Kanada arasında yerləşən dünyaca məşhur Niaqara şəlaləsi 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycan bayrağının rəngləri ilə işıqlandırılıb.
İşıqlandırma mərasimi Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, Kanadada fəaliyyət göstərən “Vətən” Azərbaycan İncəsənət və Mədəniyyət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Kanadada yaşayan soydaşlarımız Azərbaycan bayraqlarını dalğalandıraraq mərasimi böyük sevinc və coşğu ilə izləyiblər. Milli rəqsimizin sədaları altında rəqs edib, bayram sevinclərini şəlalənin füsünkar görüntüsünün fonunda foto çəkdirən ziyarətçilərlə bölüşüblər.
Hadisə ərazidə olan yerli sakinlərin və turistlərin diqqətini cəlb edib. Aksiya ilə maraqlananlara Azərbaycanın Müstəqillik Günü haqqında məlumat verilib.

Ниагарский водопад окрасился в цвета флага Азербайджана
По случаю 28 Мая - Дня независимости всемирно известный Ниагарский водопад, расположенный между США и Канадой, подсвечен цветами азербайджанского флага.
Церемония освещения была организована действующим в Канаде Азербайджанским центром искусства и культуры “Ветен” при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой.
Наши соотечественники, проживающие в Канаде, с развевающимися флагами Азербайджана в руках с большой радостью и энтузиазмом наблюдали за церемонией. Они танцевали под звуки нашей национальной музыки и делились радостью праздника с посетителями, фотографировавшимися на фоне захватывающего панорамного вида на водопад.
Событие привлекло внимание находившихся здесь местных жителей и туристов. Проявившие интерес к акции были проинформированы о Дне независимости Азербайджана.