Azərbaycan bayrağının rəngləri Niaqara şəlaləsində
ABŞ ilə Kanada arasında yerləşən dünyaca məşhur Niaqara şəlaləsi 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycan bayrağının rəngləri ilə işıqlandırılıb.
İşıqlandırma mərasimi Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, Kanadada fəaliyyət göstərən “Vətən” Azərbaycan İncəsənət və Mədəniyyət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Kanadada yaşayan soydaşlarımız Azərbaycan bayraqlarını dalğalandıraraq mərasimi böyük sevinc və coşğu ilə izləyiblər. Milli rəqsimizin sədaları altında rəqs edib, bayram sevinclərini şəlalənin füsünkar görüntüsünün fonunda foto çəkdirən ziyarətçilərlə bölüşüblər.
Hadisə ərazidə olan yerli sakinlərin və turistlərin diqqətini cəlb edib. Aksiya ilə maraqlananlara Azərbaycanın Müstəqillik Günü haqqında məlumat verilib.

The Colours of the Azerbaijani Flag Illuminated Niagara Falls
Niagara Falls, the world-famous natural landmark located between the United States and Canada, was illuminated in the colours of the Azerbaijani flag on the occasion of May 28 – Independence Day.
The illumination ceremony was organized by the “Vatan” Azerbaijani Arts and Culture Centre operating in Canada with the support of the State Committee on Work with Diaspora of the Republic of Azerbaijan.
Azerbaijanis living in Canada watched the ceremony with great joy and enthusiasm, while waving Azerbaijani flags. Accompanied by the sounds of Azerbaijani national music, they danced and shared their festive spirit with visitors who were taking photographs against the breath-taking backdrop of the illuminated falls.
The event attracted the attention of local residents and tourists in the area. Those interested in the initiative were provided with information about Azerbaijan’s Independence Day.