İsraildə Ermənistanın təxribatları ilə əlaqədar etiraz aksiyası keçirilib
Aksiya “Azİz” İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının təşkilatçılığı, Kiryat-Bialik şəhəri bələdiyyəsinin dəstəyi və şəhərin birinci vitse-meri Naxum Raçevskinin birbaşa iştirakı ilə baş tutub.
Aksiya iştirakçıları Azərbaycanın dövlət sərhədində Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi təxribatların dayandırılmasını tələb edərək, iki ölkə arasında sülh müqaviləsinin imzalanmasına çağırıb. Ölkəmizin ərazilərində erməni işğalçıları tərəfindən minaların basdırılması və mədəni irsimizin məhv edilməsinə etiraz səsi ucaldılıb.
Aksiya zamanı İsrail və Azərbaycan bayraqlarını dalğalandıran icmamız ivrit və ingilis dillərində “Azərbaycan sülh istəyir, Ermənistan müharibəni seçir!”, “Azərbaycan torpaqlarında erməni əsgərləri olmamalıdır!”, “Ermənistan, sülh müqaviləsini imzala!”, “Ermənistan faktları təhrif edir, dünya ictimaiyyətini aldadır!”, “Ermənilərin basdırdıqları minalar mülki əhalini öldürür!”, “Ermənistan minaları hərbi cinayətdir!”, “Ermənistan, hücumları dayandır!”, “Ermənistan, bizim torpaqlarımızın minalanmasını dayandır!”, “Ermənistan Azərbaycanın İrəvandakı mədəni irsini məhv edib!” və digər şüarların yazıldığı plakatları nümayiş etdiriblər.
Yerli sakinlərə Ermənistanın son təxribatı nəticəsində həlak olmuş Azərbaycan hərbçilərinin adlarını və fotolarını əks etdirən bukletlər paylanıb, şəhidlərimizin xatirəsinə şam yandırılıb.

В Израиле состоялась акция протеста в связи с армянскими провокациями
Акция была организована Международной ассоциацией Израиль-Азербайджан «АзИз» при поддержке муниципалитета города Кирьят-Бялик и непосредственном участии первого вице-мэра Нахума Рачевского.
Участники акции, требуя остановить провокации армянских вооруженных сил на государственной границе Азербайджана, призвали к подписанию мирного соглашения между двумя странами. Был выражен протест против минирования армянскими захватчиками территорий нашей страны и уничтожения нашего культурного наследия.
Развевая в ходе акции флаги Израиля и Азербайджана наша община демонстрировала плакаты с такими лозунгами на иврите и английском языке, как «Армения не желает мира и выбирает войну!», «На азербайджанской земле не должно быть армянских солдат!», «Армения, подпиши мирное соглашение!», «Армения искажает факты, обманывает мировую общественность!», «Мины, заложенные армянами, убивают гражданское население!», «Армянские мины – военное преступление!», «Армения, прекрати атаки!», «Армения, прекрати минирование наших земель!», «Армения уничтожила азербайджанское культурное наследие в Иреване!».
Местным жителям были розданы буклеты с именами и портретами азербайджанских военнослужащих, погибших в результате последних армянских провокаций, зажжены свечи в память о наших шехидах.