Marneulidəki soydaşlarımızın təhsili diqqət mərkəzindədir
Gürcüstanın Marneuli rayonunda fəaliyyət göstərən “Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi”ndə (GAİM) dərs ilinin yekun tədbiri təşkil edilib. Mərkəzin icraçı direktoru Murad Muradov ötən dərs ilində mərkəzdə 1000-dən çox uşaq və yeniyetmənin təhsil aldığını bildirib. Gənclərin il ərzində təhsil, idman və fərdi inkişaf sahəsində qazandıqları uğurlardan bəhs edib. Həmçinin GAİM-in yeni veb-səhifəsi gaim.ge təqdim olunub. Tədbir rəngarəng və yaddaqalan anlarla davam edib. Gənc istedad Rəsul Xəlilov özü yazdığı rep deyib.  Ardınca güləşçilər məharətlərini sərgiləyiblər. Mərkəzin gimnastı və “Enquri” ansamblının rəqqasəsi Alisa Krivoşeyeva “Jeirani” rəqsi ilə səhnəyə gözəllik qatıb, cüdoçular isə çıxışları ilə çeviklik və istedadlarını göstəriblər. Gənclərin çıxışları böyük maraq və alqışlarla qarşılanıb. Sonda məktəbəqədər hazırlıq kursunun 18 nəfər balaca məzununa diplomlar və hədiyyələr təqdim edilib.
Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə Marneuli rayonunun Sadaxlı kəndində yeni fəaliyyətə başlayan Təhsil və İnteqrasiya Mərkəzində isə şagirdlərin bilik və bacarıqlarının qiymətləndirilməsi günü keçirilib. Mərkəzdə təhsil alan 89 nəfər şagirddən 63-ü sertifikat, 4-ü diplom və medal, eyni zamanda pul mükafatına layiq görülüb. Tədbirdə çıxış edən Mərkəzin rəhbəri Samir Şərifov şagirdlərin düzgün qiymətləndirilməsinin tədris prosesinin əsas tərkib hissəsi olduğunu bildirib. Bu cür monitorinqlərin həm şagirdlər, həm də müəllimlər üçün təkmilləşmə və inkişaf imkanları yaratdığını, məqsədin isə zəif cəhətlərin müəyyənləşdirilərək onların aradan qaldırılması olduğunu deyib. Tədbirdə Azərbaycan dili müəllimi Hümmət Əhmədov və gürcü dili müəllimi Bilnur Ağacanova da şagirdləri təbrik edib, onlara gələcək təhsillərində uğurlar arzulayıblar. Valideynlər mərkəzin kollektivi və müəllim heyətinə təşəkkürlərini bildirərək belə təşəbbüslərin davamlı olmasının vacibliyini vurğulayıblar.

The education of our compatriots in Marneuli is in the spotlight
An end-of-academic-year event was organized at the Integration Center for Azerbaijanis of Georgia (GAIM) operating in Marneuli, Georgia. Murad Muradov, the Executive Director of the Center, stated that more than 1,000 children and adolescents studied at the center during the past academic year. He spoke about the students’ achievements in education, sports, and personal development. The new website of GAIM - gaim.ge was also presented. The event continued with colorful and memorable moments. Young talent Rasul Khalilov performed a rap song written by himself. Afterwards, the wrestlers showcased their skills. Alisa Krivosheyeva, the center’s gymnast and a dancer of the “Enguri” ensemble, graced the stage with her dances, the judokas demonstrated agility and talent through their performances. The youth’s performances were met with great interest and applause. At the end, diplomas and gifts were presented to 18 young graduates of the preschool preparation course.
A student evaluation day was held at the newly established Education and Integration Center in Sadakhli village, Marneuli district with the support of the State Committee on Work with Diaspora of the Republic of Azerbaijan. 89 students have studied at the center in this academic year. 63 of them were awarded certificates, and four of them received diplomas and medals, as well as monetary prizes. In his speech, Samir Sharifov Head of the center mentioned that accurate assessment of students is an essential part of the educational process. He added that such monitoring activities provide opportunities for both students and teachers to improve and develop, with the main goal being to identify weaknesses and eliminate them. At the event, Hummat Ahmadov, Azerbaijani language teacher, and Bilnur Aghajanova Georgian language teacher, congratulated and wished them success in their future education. The parents expressed their gratitude to the center’s staff and faculty. They emphasized the importance of the continuing such initiatives.