V Yay Düşərgəsində “Diaspor üçün bir ideyam var” mövzusunda panel keçirilib
Laçında keçirilən Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsinin növbəti paneli “Diaspor üçün bir ideyam var” mövzusuna həsr olunub.
Azərbaycan İnformasiya və Kommunikasiya Texnologiyaları Sənayesi Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Elvin Abbasovun moderatorluğu ilə baş tutan panelin qonaqları MaxTexno şirkətinin rəhbəri, İKT üzrə ekspert İlqar Cəfərov, Destec Group şirkətinin İdarə Heyətinin sədri, ADNSU-da rektor müşaviri, biznes konsultant Sakit Səmədov və Strateji kommunikasiya üzrə ekspert Səfər Aslanov olub.
Vaxtilə xaricdə yaşamış qonaqlar iştirakçılarla maraqlı və interaktiv dialoq quraraq ölkəmizin təbliğin, Azərbaycanı və azərbaycanlıları tanıtmağın və sevdirməyin yollarını müzakirə edib, bu istiqamətdə öz təcrübələrini bölüşüblər. Düşərgə iştirakçıları Azərbaycanın tanıdılmasına yönəlmiş biznes imkanlarına, həmçinin diasporun daha da inkişaf etdirilməsinə dair ideyalarını səsləndiriblər.
Müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq informasiya texnologiyaları, rəqəmsallaşma, kibertəhlükəsizlik və digər bu kimi sahələrdə gənclərin özlərini inkişaf etdirməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Düşərgə iştirakçıları hər bir mühazirəni maraqla qarşılayıb, panelçilərə çoxsaylı suallar ünvanlayıblar.

A panel on "I have an idea for the Diaspora" has been conducted at the 5th Summer Camp
The next panel of the 5th Summer Camp of Diaspora Youth held in Lachin has been dedicated to the topic "I have an idea for the Diaspora".
The guests of the panel moderated by Elvin Abbasov, Chairman of the Board of the Azerbaijan Association of Information and Communication Technologies, have become CEO of MaxTechno and ICT expert Ilgar Jafarov, Chairman of the Board of Destec Group, adviser to the rector of ASOSU, and business consultant Sakit Samadov and strategic communication expert Aslanov.
The panelists, who have previously lived abroad, have engaged in an interesting and interactive dialogue with the participants, discussing the ways to promote our country, introducing and endearing Azerbaijan and Azerbaijanis, and have shared their experiences in this areas. The camp participants voiced their ideas on business opportunities aimed at promoting Azerbaijan, and further developing the diaspora.
The importance of young people developing their skills in information technologies, digitalization, cybersecurity and related fields in line with modern demands have been emphasized.
The participants of the camp have listened to each lecture with interest and asked numerous questions to the panelists.