Marneulidə vətəndaşlara təmənnasız hüquqi yardımlar davam edir
Gürcüstanda fəaliyyət göstərən “Azərbaycan Evi” ilə “QANUN” Hüquqi Yardım Mərkəzi arasında imzalanan Memoranduma əsasən mərkəzin rəhbəri, vəkil Əli Bədirov və mərkəzin hüquqşünası Şamil Şamilov "Azərbaycan Evi"ndə öncədən qeydiyyatdan keçmiş, hüquqi problemi olan Marneuli və ətraf kəndlərin sakinlərini qəbulu edib.
Qəbulun 5-ci günündə 12 nəfər Gürcüstan vətəndaşı soydaşımızın problemləri dinlənilib.
Vətəndaşların problemlərinin (vətəndaşlıq, müvəqqəti yaşama qeydiyyatı, aliment, vərəsəlik, mülkiyyət, ailə zorakılığı və.s) həlli ilə bağlı lazımi ərizələr yazılıb, aidiyyatı dövlət qurumlarına, baş prokurorluğa və məhkəmə instansiyalarının elektron ünvanına göndərilib.
Qeyd edək ki, qəbul günləri davam edir və soydaşlarımız bu xidmətdən yararlanmaq üçün aşağıda göstərilən nömrə ilə əlaqə saxlaya bilər:

В Maрнеули продолжается безвозмездная правовая помощь гражданам
На основе Меморандума, подписанного между функционирующим в Грузии “Домом Aзербайджана” и Центром правовой помощи “ГАНУН”, руководитель центра, адвокат Али Бадиров и юрист центра Шамиль Шамилов приняли в "Доме Aзербайджана" прошедших предварительную регистрацию жителей Марнеули и прилегающих сел, имеющих юридические проблемы.
В 5-й день приема были выслушаны проблемы 12 наших соотечественников – граждан Грузии.
Для решения проблем граждан (гражданство, регистрация для временного проживания, алименты, наследование, собственность, семейно-бытовое насилие и пр.) написаны и отправлены в соответствующие государственные структуры, генеральную прокуратуру и на электронный адрес судебных инстанций необходимые заявления.
Отметим, что приемные дни продолжаются, для того чтобы воспользоваться этой услугой, наши соотечественники могут связаться по телефону: