Tbilisi şəhərindəki Gimnastika Arenasında keçirilən Uşu-sanda üzrə Gürcüstan çempionatında soydaşlarımız böyük uğura imza ataraq 29 medal qazanıblar.
Çempionat Gürcüstanın İdman və Gənclər Nazirliyi, Gürcüstan Uşu-sanda Federasiyası və Çinin bu ölkədəki səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. Ölkənin bütün regionlarının təmsil olunduğu yarışda Kvemo-Kartli bölgəsinin Uşu-sanda Federasiyasının tərkibindəki “Marneuli” və “Qaraçöp” klublarının yetirmələri də iştirak ediblər.
Uşu-sanda üzrə idman ustası Faiq Məmmədovun rəhbərlik etdiyi “Marneuli” klubunun 3 üzvü qızıl, 1-i gümüş, 8-i bürünc, kikboks üzrə idman ustası İbrahim Məmmədovun rəhbərlik etdiyi “Qaraçöp” klubunun yetirmələri isə 5 qızıl, 8 gümüş, 4 bürünc medal qazanıblar.
Kvemo-Kartli Uşu-sanda Federasiyasının prezidenti, SSRİ, Avropa və ikiqat dünya çempionu, Azərbaycanın Əməkdar idman ustası, Əməkdar məşqçi Canpolat Budaqov soydaşlarımızın çempionatda ilk dəfədir ki, geniş tərkibdə iştirak etdiklərini bildirib. 8 yaşdan yuxarı, 4 yaş kateqoriyasında və müxtəlif çəki dərəcələrində mübarizə aparan 32 soydaşımızdan 29-nun fəxri kürsüyə çıxmasını böyük uğur adlandırıb.

Success of our compatriots at Wushu-Sanda Championship in Georgia
Azerbaijani athletes won 29 medals at the Wushu-Sanda Championship held at the Gymnastics Arena in Tbilisi, Georgia.
The championship was organized by the Ministry of Sports and Youth of Georgia, the Wushu-Sanda Federation of Georgia, and the Chinese Embassy in the country. The competition, which featured participants from all regions of Georgia, also included athletes from the "Marneuli" and "Karachep" clubs of the Wushu-Sanda Federation of the Kvemo Kartli region.
Three members of the "Marneuli" club, coached by Wushu-Sanda Master of Sport Faig Mammadov, won one gold, one silver, and eight bronze medals. Athletes from the "Karachep" club, coached by Kickboxing Master of Sport Ibrahim Mammadov achieved five gold, eight silver, and four bronze medals.
Janpolat Budagov, President of the Wushu-Sanda Federation of Kvemo Kartli - a USSR, Europe, and two-time World Champion, as well as an Honored Master of Sports of Azerbaijan, and Honored Coach - stated that this is the first time our compatriots have participated in the championship with such broad representation. He regarded it as a significant achievement that 29 out of 32 of our compatriots—competing across four age categories and various weight divisions for participants over the age of 8—reached the winners’ podium.