Tbilisi şəhərindəki Gimnastika Arenasında keçirilən Uşu-sanda üzrə Gürcüstan çempionatında soydaşlarımız böyük uğura imza ataraq 29 medal qazanıblar.
Çempionat Gürcüstanın İdman və Gənclər Nazirliyi, Gürcüstan Uşu-sanda Federasiyası və Çinin bu ölkədəki səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. Ölkənin bütün regionlarının təmsil olunduğu yarışda Kvemo-Kartli bölgəsinin Uşu-sanda Federasiyasının tərkibindəki “Marneuli” və “Qaraçöp” klublarının yetirmələri də iştirak ediblər.
Uşu-sanda üzrə idman ustası Faiq Məmmədovun rəhbərlik etdiyi “Marneuli” klubunun 3 üzvü qızıl, 1-i gümüş, 8-i bürünc, kikboks üzrə idman ustası İbrahim Məmmədovun rəhbərlik etdiyi “Qaraçöp” klubunun yetirmələri isə 5 qızıl, 8 gümüş, 4 bürünc medal qazanıblar.
Kvemo-Kartli Uşu-sanda Federasiyasının prezidenti, SSRİ, Avropa və ikiqat dünya çempionu, Azərbaycanın Əməkdar idman ustası, Əməkdar məşqçi Canpolat Budaqov soydaşlarımızın çempionatda ilk dəfədir ki, geniş tərkibdə iştirak etdiklərini bildirib. 8 yaşdan yuxarı, 4 yaş kateqoriyasında və müxtəlif çəki dərəcələrində mübarizə aparan 32 soydaşımızdan 29-nun fəxri kürsüyə çıxmasını böyük uğur adlandırıb.

21 апреля, 2025.jpeg)
Наши соотечественники добились большого успеха, завоевав 29 медалей на чемпионате Грузии по ушу-саньда, состоявшемся на Гимнастической арене в городе Тбилиси.
Чемпионат был организован Министерством спорта и молодежи Грузии, Федерацией ушу-саньда Грузии совместно с посольством Китая в этой стране. В соревнованиях, где были представлены все регионы страны, приняли участие также воспитанники клубов “Maрнеули” и “Гарачеп” региона Квемо-Картли, входящих в состав Федерации ушу-саньда.
3 члена клуба “Maрнеули” под руководством мастера спорта по ушу-саньда Фаига Мамедова завоевали золотые, 1- серебряную, 8 – бронзовые медали, а воспитанники клуба “Гарачеп” под руководством мастера спорта по кикбоксингу Ибрагима Мамедова – 5 золотых, 8 серебряных и 4 бронзовые медали.
Президент Федерации ушу-саньда Квемо-Картли, чемпион СССР, Европы и двукратный чемпион мира, заслуженный мастер спорта Азербайджана, заслуженный тренер Джанполат Будагов сообщил, что наши соотечественники впервые участвуют в чемпионате в расширенном составе. Он отметил, что 29 из 32 наших земляков, которые вели борьбу в 4 возрастных категориях от 8 лет и различных весовых категориях, поднялись на пьедестал почета, что является большим успехом.