Türkiyə nümayəndə heyəti Qarabağ Universitetində olub
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin üzvləri Hulusi Akar, Şamil Ayrım, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Talas bələdiyyəsinin sədri Mustafa Yalçın, Türkiyənin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Birol Akgün, hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasının təmsilçiləri, Kayseri bələdiyyəsinin yüksək vəzifəli şəxsləri, ali məktəb rektorları, alimlər və sahibkarlardan ibarət nümayəndə heyəti Qarabağa səfər edib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Qarabağ Universitetində olub, təhsil müəssisəsinin kollektivi ilə görüşüb. Rektor Şahin Bayramov ali təhsil ocağının fəaliyyəti, yenidən qurulması və müasir standartlara uyğunlaşdırılması ilə bağlı məlumat verib. Türkiyə nümayəndə heyəti tədris prosesini izləyib, müxtəlif auditoriyalarda dərslərin gedişini müşahidə edib, eyni zamanda tələbələrlə maraqlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, Qarabağ səfəri Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin və Azərbaycan Prezidentinin Şuşadakı xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə təşkil olunub.

Turkish delegation visited the Garabagh University
The Turkish delegation included members of the Grand National Assembly of Türkiye - Hulusi Akar, Shamil Ayrim, Sayin Bayar Ozsoy, mayor of Talas Municipality in Kayseri Mustafa Yalchin, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Türkiye to Azerbaijan Birol Akgün, representatives of the ruling Justice and Development Party, senior officials from the Kayseri Municipality, university rectors, scientists, and entrepreneurs visited Garabagh.
During their visit, the delegation visited Garabagh University, and met with the academic staff. Shahin Bayramov, the university’s rector, provided the visitors with information about the activities of the university, its reconstruction, and its adaptation to modern academic standards. Turkish delegation observed classes, visited several lecture halls, as well as held discussions with students.
It should be noted that the trip was organized with the support of the State Committee on Work with Diaspora and the Special Representative Office of the President of Azerbaijan in Shusha.