Türkiyə nümayəndə heyəti Qarabağ Universitetində olub
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin üzvləri Hulusi Akar, Şamil Ayrım, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Talas bələdiyyəsinin sədri Mustafa Yalçın, Türkiyənin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Birol Akgün, hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasının təmsilçiləri, Kayseri bələdiyyəsinin yüksək vəzifəli şəxsləri, ali məktəb rektorları, alimlər və sahibkarlardan ibarət nümayəndə heyəti Qarabağa səfər edib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Qarabağ Universitetində olub, təhsil müəssisəsinin kollektivi ilə görüşüb. Rektor Şahin Bayramov ali təhsil ocağının fəaliyyəti, yenidən qurulması və müasir standartlara uyğunlaşdırılması ilə bağlı məlumat verib. Türkiyə nümayəndə heyəti tədris prosesini izləyib, müxtəlif auditoriyalarda dərslərin gedişini müşahidə edib, eyni zamanda tələbələrlə maraqlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, Qarabağ səfəri Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin və Azərbaycan Prezidentinin Şuşadakı xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə təşkil olunub.

Tурецкая делегация побывала в Карабахском университете
Делегация в составе членов Великого Национального Собрания Турции Хулуси Акара, Шамиля Айрыма, Сайына Баяра Озсоя, председателя муниципалитета Талас города Кайсери Мустафы Ялчина, чрезвычайного и полномочного посла Турции в нашей стране Бирола Акгюна, представителей правящей Партии справедливости и развития, высокопоставленных лиц муниципалитета Кайсери, ректоров высших учебных заведений, ученых и предпринимателей совершила поездку в Карабах.
В рамках поездки делегация побывала в Карабахском университете, встретилась с коллективом учебного заведения. Ректор Шахин Байрамов рассказал о деятельности вуза, его реконструкции и приведении в соответствие с современными стандартами. Tурецкая делегация ознакомилась с учебным процессом, поприсутствовала на на занятиях в различных аудиториях, а также провела интересный обмен мнениями со студентами.
Отметим, что поездка в Карабах была организована при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой и специального представительства Президента Азербайджана в Шуше.