Alim Nəbiyevdən ardıcıl üçüncü qələbə
"Georgian Fighting Championship" və "Grand Bellagio Championship" turniri çərçivəsində Batumidə keçirilən yarışda “professor” ləqəbli soydaşımız, kikboksçu Alim Nəbiyev braziliyalı rəqibi Jaime Souzanı məğlub edib. Bu qələbə onun MMA karyerasında ardıcıl üçüncü uğuru kimi yadda qalıb.
İdmançı açıqlamasında hazırda ona müxtəlif beynəlxalq döyüş təşkilatlarından təkliflərin daxil olduğunu deyib. Bununla belə əsas hədəfinin dünyanın ən nüfuzlu döyüş liqası UFC-də çıxış etmək olduğunu vurğulayıb. O, Batumidə qazandığı qələbəni Azərbaycan və Gürcüstan xalqları arasında dostluğa həsr etdiyini söyləyib. Döyüş zamanı tribunalardan hiss etdiyi dəstəyin ona əlavə motivasiya verdiyini deyib. Onu dəstəkləmək üçün Azərbaycandan Batumiyə gələn tanınmış idmançılara və məşqçilərə, həmçinin Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinin və Batumidəki konsulluğunun nümayəndələrinə, eləcə də yerli icma üzvlərinə təşəkkürünü bildirib.
Məlumat üçün bildirək ki, kikboksinq üzrə 7 qat dünya və 3 qat Avropa çempionu olan Alim Nəbiyev beynəlxalq arenada həm Azərbaycanı, həm də Gürcüstanı uğurla təmsil edir. O, keçmiş Dünya Muay Tay Şurasının keçirdiyi turnirlərdə yüngül çəkidə dünya çempionu tituluna sahibdir.

Третья победа кряду Алима Набиева
Наш соотечественник, кикбоксер Алим Набиев по прозвищу “профессор” одержал победу над бразильцем Жайме Соузой в соревновании, проведенном в Батуми рамках турнира "Georgian Fighting Championship" и "Grand Bellagio Championship". Эта его победа запомнилась как третий кряду успех в карьере MMA.
Спортсмен сообщил, что в настоящее время получает предложения от различных международных организаций боевых искусств, подчеркнув одновременно, что его основная цель заключается в выступлении в самой престижной лиге боевых искусств мира - UFC. Он отметил, что посвящает победу дружбе между народами Азербайджана и Грузии, сказал, что поддержка трибун дала ему дополнительную мотивацию, выразил признательность известным спортсменам и тренерам, прибывшим из Азербайджана в Батуми для того, чтобы поддержать его, представителям посольства Азербайджана в Грузии и консульства в Батуми, а также местным членам сообщества.
Отметим, что Алим Набиев, являющийся семикратным чемпионом мира и трехкратным чемпионом Европы, успешно представляет на международной арене как Азербайджан, так и Грузию. Oн завоевал титул чемпиона мира в легком весе на предыдущем турнире, проведенном Всемирным советом муай-тай.