Komitə əməkdaşları Zəfər Parkını ziyarət ediblər
27 sentyabr, 2023Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşları 27 sentyabr – Anım Günü ilə əlaqədar Bakıda inşası davam etdirilən Zəfər Parkını ziyarət ediblər.
Ziyarət zamanı ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, bu gün dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları Anım Günü ilə əlaqədar çoxsaylı tədbirlər keçirir, şəhidlərimizin xatirəsini ehtiramla yad edirlər. Soydaşlarımız eyni zamanda yaşadıqları ölkələrin ictimaiyyətinə Anım Gününün mahiyyəti barədə ətraflı məlumat verirlər. dünyanın 14 ölkəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan evlərində xatirə guşələri yaradılıb, tədbirlər keçirilir.

The Staff of the State Committee visited the Victory Park
27 September, 2023Today, on the occasion of September 27 - Memorial Day, employees of the State Committee on Work with Diaspora visited the Victory Park under construction.
The dear memory of our compatriots, who sacrificed their lives for ensuring the independence and territorial integrity of our country, was commemorated with deep respect.
It should be noted that the Azerbaijani diaspora organizations operating in different countries across the world held numerous events on the occasion of the Memorial Day. At the same time, our compatriots provided detailed information about the essence of Memorial Day in the countries they live in. Commemorative corners have been established in Azerbaijani houses operating in 14 countries of the world.