Komitə əməkdaşları Zəfər Parkını ziyarət ediblər
27 sentyabr, 2023Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşları 27 sentyabr – Anım Günü ilə əlaqədar Bakıda inşası davam etdirilən Zəfər Parkını ziyarət ediblər.
Ziyarət zamanı ölkəmizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyünün təmin olunması uğrunda şəhid olan Vətən övladlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, bu gün dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları Anım Günü ilə əlaqədar çoxsaylı tədbirlər keçirir, şəhidlərimizin xatirəsini ehtiramla yad edirlər. Soydaşlarımız eyni zamanda yaşadıqları ölkələrin ictimaiyyətinə Anım Gününün mahiyyəti barədə ətraflı məlumat verirlər. dünyanın 14 ölkəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan evlərində xatirə guşələri yaradılıb, tədbirlər keçirilir.

Сотрудники комитета посетили Парк Победы
27 сентября, 2023Сотрудники Государственного комитета по работе с диаспорой по случаю 27 сентября – Дня памяти посетили строящийся в Баку Парк Победы.
В ходе посещения была почтена светлая память сынов Родины, ставших шехидами во имя обеспечения независимости и территориальной целостности нашей страны.
Отметим, что что сегодня функционирующие в различных странах мира азербайджанские диаспорские организации проводят многочисленные мероприятия, посвященные Дню памяти, отдают дань памяти наших шехидов. Одновременно наши соотечественники подробно информируют общественность стран проживания о сути Дня памяти. В домах Азербайджана, функционирующих в 14 странах мира, созданы уголки памяти, проводятся мероприятия.