Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər
12 dekabr tarixi ölkəmizdə müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım günü kimi qeyd olunur.
Bu münasibətlə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov və komitə əməkdaşları Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Dövlət Komitəsinin əməkdaşları ulu öndərin məzarını ziyarət edib, əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı ziyarət olunub.
Qeyd edək ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları, xaricdəki Azərbaycan icmaları ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi ilə əlaqədar 200-dən artıq tədbir keçirib. Ümummilli liderin 100 illiyinə həsr olunmuş tədbirlərin keçirilməsi ilin sonunadək davam edəcək.

Сотрудники Государственного комитета посетили могилу Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения
12 декабря отмечается в стране как день памяти архитектора и созидателя независимого Азербайджана, выдающегося государственного деятеля, общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева.
B связи с этим председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов и сотрудники с глубоким уважением почтили память Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения.
Сотрудники Государственного комитета посетили могилу великого лидера, возложили венок и цветы.
Они также посетили могилу выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой.
Отметим, что функционирующие в различных странах мира азербайджанские диаспоральные организации провели при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой более 200 мероприятий, посвященных дню памяти великого лидера Гейдара Алиева.