Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər
12 dekabr tarixi ölkəmizdə müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım günü kimi qeyd olunur.
Bu münasibətlə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov və komitə əməkdaşları Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad ediblər.
Dövlət Komitəsinin əməkdaşları ulu öndərin məzarını ziyarət edib, əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı ziyarət olunub.
Qeyd edək ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatları, xaricdəki Azərbaycan icmaları ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi ilə əlaqədar 200-dən artıq tədbir keçirib. Ümummilli liderin 100 illiyinə həsr olunmuş tədbirlərin keçirilməsi ilin sonunadək davam edəcək.

Committee Staff visited the grave of Heydar Aliyev in the Alley of Honor
Azerbaijan marks December 12 as the Memorial day of Heydar Aliyev, the architect and founder of independent Azerbaijan, an outstanding statesman, the national leader of our people.
On this occasion, Fuad Muradov, the chairman of the State Committee on Work with Diaspora, and the Committee staff paid tribute to the memory of Heydar Aliyev in the Alley of Honor.
Employees of the State Committee visited the grave of the great leader and laid wreaths and flowers.
The grave of prominent ophthalmologist scientist, academician Zarifa Aliyeva was also visited.
It should be noted that Azerbaijani diaspora organizations operating in different countries of the world with the support of the State Committee on Work with Diaspora, held more than 200 events to commomerate dear memory of the great leader Heydar Aliyev.