Bahçeşehir Kıbrıs Universitetinin rektoru Dövlət Komitəsində olub
Bahçeşehir Kıbrıs Universitetinin rektoru Mehmet Toycan və onu müşayiət edən şəxslər Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində (DİDK) olub.
Komitənin Aparatının rəhbəri vəzifəsini icra edən Aparatın rəhbərinin müavini Adil Hüseynov qonağa DİDK-nın fəaliyyət istiqamətləri və həyata keçirdiyi layihələr barədə məlumat verib. Komitənin təkcə xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla deyil, eyni zamanda Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən ölkələrlə də iş apardığını bildirən Adil Hüseynov Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətindəki Azərbaycan diasporunun fəaliyyətinin iki ölkə arasındakı münasibətlərin daha da genişlənməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib.
Səmimi qəbula görə təşəkkür edən Prof. Dr. Mehmet Toycan Azərbaycan-Şimali Kipr əlaqələrinin artan xətt üzrə inkişaf etməsindən məmnunluq duyduğunu deyib, Bahçeşehir Kıbrıs Universitetinin qapılarının azərbaycanlı tələbələrin, xüsusən şəhid və qazi ailələrinin övladları üçün hər zaman açıq olduğunu bildirib. Eyni zamanda universitet kitabxanasının Azərbaycan haqqında kitablarla zənginləşdirilməsi üçün Komitənin dəstəyinə ümid etdiyini söyləyib, ən yaxın zamanlarda Girne şəhərindəki Azərbaycan Evini ziyarət edəcəyini vurğulayıb.

Rector of Bahcheshehir Cyprus University visited the State Committee
Rector of Bahcheshehir Cyprus University Mehmet Toyjan and his entourage visited the State Committee on Work with Diaspora.
Deputy head of the office Adil Huseynov informed the guest about the activity and projects implemented by the Committee. Noting that the committee is working not only with Azerbaijanis living abroad, but also with countries having a friendly attitude towards Azerbaijan, Adil Huseynov has added that the activity of the Azerbaijani diaspora in the Turkish Republic of Northern Cyprus plays an important role in the further expansion of relations between the two countries.
Expressing his gratitude for the warm welcome, Prof.Dr. Mehmet Toyjan has expressed his pleasure with the development of Azerbaijan-Northern Cyprus relations along an increasing line, adding that the doors of the Bahcheshehir Cyprus University are always open to Azerbaijani students, especially the children of the families of martyrs and veterans. At the same time, he expressed his hope for the support of the Committee for enriching the university library with books about Azerbaijan and stressed that he would visit the Azerbaijani House in Kyrenia in the near future.