“Diaspor Akademiyası- 2” layihəsi çərçivəsində növbəti təlim keçirilib
“Diaspor Akademiyası-2” layihəsinin növbəti 5-ci təlimi “Dövlət qurumları və beynəlxalq təşkilatlara müraciətlərin, məktubların yazılması qaydaları” mövzusuna həsr edilib.
Tanınmış təlimçi, Siyasi Texnologiyalar Mərkəzinin rəhbəri Vəli Əlibəyov təlim iştirakçılarına dövlət qurumları və beynəlxalq təşkilatların təsnifatı və səlahiyyətləri, bu qurumların məktub və müraciətlərlə işləmə qaydaları, ölkələrə görə məktub və müraciətlərin yazılması, əks əlaqənin yaradılması, məktub və müraciətlərin hərəkətlərinin izlənilməsi və diaspor üçün digər vacib məsələlər barədə məlumat verib.
Təlim iştirakçıları qeyd edilən mövzu ilə bağlı qarşılaşdıqları problemlər, onların həlli yolları ilə bağlı fikirlərini bildirib, təcrübələrini bölüşüblər. Onları maraqlandıran suallar təlimçi və bəzi iştirakçılar tərəfindən cavablandırılıb.

Проведен очередной тренинг в рамках проекта “Академия диаспоры - 2”
Очередной 5-й тренинг проекта “Академия диаспоры-2” был посвящен теме "Правила написания обращений и писем в государственные учреждения и международные организации".
Известный педагог, руководитель Центра политических технологий Вели Алибеков проинформировал участников тренинга о классификации и полномочиях государственных структур и международных организаций, правилах работы данных структур с письмами и обращениями, написании писем и обращений с учетом стран, установлении обратной связи, отслеживании движения писем и обращений и других важных для диаспоры вопросах.
Участники тренинга высказали мнение о проблемах, с которыми они столкнулись в связи с упомянутой темой, путях их решения, поделились опытом. Педагог и ряд других участников ответили на интересующие их вопросы.