Bolqarıstan Prezidentinə Azərbaycan haqqında kitab hədiyyə edilib
Bolqarıstan Teleqraf Agentliyinin təşkilatçılığı ilə “20-ci Bolqar Mediasının Ümumdünya Görüşü” keçirilib. Görüş çərçivəsində Varşets şəhərində təşkil olunan “Avropa Balkanlarda: Bilik vasitəsilə birlikdə” tədbirində Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radev iştirak və çıxış edib. Rumen Radev xaricdən gələn bolqar media nümayəndələri ilə səmimi ünsiyyətdə olub.
Tədbirdə “Akord” jurnalının baş redaktoru, "Azərbaycan-Bolqarıstan Dostluğunun İnkişafına Yardım" İctimai Birliyinin sədri Mariya Hüseynova-Atanasova da iştirak edib. O bu toplantıya Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə qatılıb.
Mariya Hüseynova-Atanasova Bolqarıstan Prezidenti ilə görüşüb, ona ölkəmiz haqqında kitab, “Akord” jurnalının bir neçə nömrəsini və Azərbaycan paxlavası hədiyyə edib. Baş redaktor, həmçinin Rumen Radevi Bakıda fəaliyyət göstərən bolqar icması ilə görüşə dəvət edib.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan-Bolqarıstan Dostluğunun İnkişafına Yardım” İctimai Birliyi və Birliyin təsisçisi olduğu “Akord” jurnalı 2005-ci ildən fəaliyyət göstərir.

Состоялась “20-я Всемирная встреча болгарских медиа”, организованная Болгарским телеграфным агентством. На мероприятии “Европа на Балканах: вместе через знания”, проведенном в рамках встречи в городе Варшец, присутствовал и выступил Президент Болгарии Румен Радев. Он тепло пообщался с прибывшими из-за рубежа представителями болгарских медиа.
В мероприятии также приняла участие главный редактор журнала “Aккорд”, председатель Общественного объединения "Содействие развитию азербайджано-болгарской дружбы" Мария Гусейнова-Атанасова. Oна участвовала во встрече при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой.
Мария Гусейнова-Атанасова встретилась с Президентом Болгарии, преподнесла ему книгу о нашей стране, несколько номеров журнала “Aккорд” и азербайджанскую пахлаву. Главный редактор также пригласила Румена Радева на встречу с болгарской общиной, осуществляющей деятельность в Баку.
Отметим, что Общественное объединение "Содействие развитию азербайджано-болгарской дружбы" и учредитель объединения – журнал “Aккорд” действуют с 2005 года.