Küveytdəki diaspor təşkilatının rəhbərinə medal təqdim olunub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov “Vətənsevər” Azərbaycan Küveyt Mədəniyyət və Dostluq Cəmiyyətinin sədri Könül Hacızadəni qəbul edib.
Qonağı salamlayan Komitə sədri Küveytdəki soydaşlarımızın yerli cəmiyyətə sıx inteqrasiyasını, Azərbaycan həqiqətlərinin təbliğ olunması, zəngin mədəni irsimizin və mədəniyyətimizin tanıdılması istiqamətindəki fəallığını yüksək qiymətləndirib. Hər iki ölkə arasında qarşılıqlı münasibətlərin inkişafında diasporun özünəməxsus yeri olduğu vurğulanıb və diasporun gələcəkdə bu ölkədəki fəaliyyəti ilə bağlı tövsiyələr nəzərə çatdırılıb.
Könül Hacızadə Küveytdəki Azərbaycan icmasının ölkəmizdə gedən prosesləri yaxından izlədiyini, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin uğurlu daxili və xarici siyasətini dəstəklədiyini bildirib. Qeyd edib ki, bundan sonra da ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafı və diasporumuzun fəaliyyətinin daha mütəşəkkil təmin olunması naminə səylərini əsirgəməyəcək.
Sonda Könül Hacızadəyə təltif olunduğu “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim edilib.

The head of the diaspora organization in Kuwait has been awarded a medal
The Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov received Konul Hajizade, the Chairman of the "Patriotic" Azerbaijan Kuwait Culture and Friendship Society.
Welcoming the guest, the Committee Chairman highly appreciated the active integration of our compatriots in Kuwait into the local society, the promotion of the truths about Azerbaijan, and the recognition of our rich cultural heritage and culture. The unique role of the diaspora in the development of mutual relations between the two countries was emphasized, and recommendations regarding the future activities of the diaspora in this country were communicated.
Konul Hajizade stated that the Azerbaijani community in Kuwait closely follows the processes taking place in our country and supports the successful domestic and foreign policy of the President of the Republic of Azerbaijan, Victorious Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev. She noted that efforts will continue to ensure the development of bilateral relations between the countries and to organize the activities of our diaspora more effectively.
At the end, the "For Service in Diaspora Activities" medal of the Republic of Azerbaijan was presented to Konul Hajizade.