Küveytdəki diaspor təşkilatının rəhbərinə medal təqdim olunub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov “Vətənsevər” Azərbaycan Küveyt Mədəniyyət və Dostluq Cəmiyyətinin sədri Könül Hacızadəni qəbul edib.
Qonağı salamlayan Komitə sədri Küveytdəki soydaşlarımızın yerli cəmiyyətə sıx inteqrasiyasını, Azərbaycan həqiqətlərinin təbliğ olunması, zəngin mədəni irsimizin və mədəniyyətimizin tanıdılması istiqamətindəki fəallığını yüksək qiymətləndirib. Hər iki ölkə arasında qarşılıqlı münasibətlərin inkişafında diasporun özünəməxsus yeri olduğu vurğulanıb və diasporun gələcəkdə bu ölkədəki fəaliyyəti ilə bağlı tövsiyələr nəzərə çatdırılıb.
Könül Hacızadə Küveytdəki Azərbaycan icmasının ölkəmizdə gedən prosesləri yaxından izlədiyini, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin uğurlu daxili və xarici siyasətini dəstəklədiyini bildirib. Qeyd edib ki, bundan sonra da ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafı və diasporumuzun fəaliyyətinin daha mütəşəkkil təmin olunması naminə səylərini əsirgəməyəcək.
Sonda Könül Hacızadəyə təltif olunduğu “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim edilib.

Руководителю диаспоральной организации в Кувейте вручена медаль
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов принял председателя Азербайджано-кувейтского общества культуры и дружбы “Ветенсевер” Кенуль Гаджизаде.
Поприветствовав гостью, председатель комитета высоко оценил тесную интеграцию наших соотечественников в Кувейте в местное общество, их активность в деле пропаганды азербайджанских реалий, популяризации нашего богатого культурного наследия и культуры. Было подчеркнуто, что диаспоре принадлежит особое место в развитии взаимоотношений между двумя странами, и доведены до внимания рекомендации, связанные с дальнейшей деятельностью диаспоры в этой стране.
Кенуль Гаджизаде отметила, что азербайджанская община в Кувейте внимательно отслеживает происходящие в нашей стране процессы, поддерживает успешную внутреннюю и внешнюю политику Президента Азербайджанской Республики, победоносного Верховного главнокомандующего господина Ильхама Алиева. Она подчеркнула, что и впредь будет прилагать усилия во имя развития двусторонних отношений между странами и более организованного обеспечения деятельности нашей диаспоры.
В заключение Кенуль Гаджизаде была вручена присужденная ей медаль Азербайджанской Республики “За заслуги в диаспорской деятельности”.