Kanadalı deputat Ermənistanın təxribatı ilə bağlı icma üzvlərimizin müraciətinə cavab verib
Kanada parlamentinin üzvü Len Uebber ölkəmizin sərhədində Ermənistanın hərbi təxribat törətməsi ilə bağlı Alberta-Azərbaycan Mədəniyyət Cəmiyyətinin (ALACS) icraçı direktoru Səbinə İsgəndərovanın müraciətinə cavab verib.
Qanunvericilik orqanında Kalqari Konfederasiyasını təmsil edən deputat öz seçicisinin Azərbaycana qarşı Ermənistanın törətdiyi təxribatla bağlı narahatlığını bölüşdüyünü bildirib:
“Əziz Dr. İsgəndərova,
Müraciətiniz üçün təşəkkür edirəm.
Sizin kimi, mühafizəkarlar da Azərbaycan və erməni xalqlarının təhlükəsizliyinə görə dərindən narahatdır.
Davam edən münaqişə ucbatından region əhalisinin hər gün üzləşdiyi çətinliklər onu təsdiqləyir ki, hamımızın bəhrələndiyi və çox vaxt adi hal kimi qəbul etdiyimiz imkanları və azadlıqları təmin edə bilən ölkənin bir hissəsi olduğumuz üçün bizim həqiqətən bəxtimiz gətirib.
Mühafizəkar həmkarlarım və mən bundan sonra da region xalqlarının təhlükəsizliyinin təmin olunması naminə Kanada hökumətini qlobal ictimaiyyətlə əməkdaşlıq etməyə çağıracağıq”.

The Canadian MP responded to the appeal of community members regarding Armenia’s provocative actions
21 September, 2022
Canadian MP Len Webber responded to the appeal of Sabina Iskenderova, executive director of the Alberta-Azerbaijan Cultural Society (ALACS), regarding the military provocation of Armenia on the state border with Azerbaijan.
Len Webber, representing Calgary Confederation in the legislative body shares the concern of the electors regarding the provocations caused by Armenia against Azerbaijan. The letter says:
“Dear Dr. Isgandarova,
Thank you for your note.
Like you, Conservatives are deeply concerned about the safety and security of all Azerbaijani and Arminian people. The hardships the people of the region face every day due to ongoing conflict reinforces the fact that we are indeed fortunate to be part of a country that can provide the opportunities and freedoms that we all enjoy, and all too often take for granted.
My fellow Conservatives and I will continue to call on the Government of Canada to work with the global community to help secure for the people of the region.