İsraildəki diaspor fəalına Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim olunub
3 oktyabr, 2023Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov “Azİz” İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Mixail Eliovicə “Diaspor fəaliyyətində xidmətinə görə” Azərbaycan Respublikasının medalını təqdim edib.
Bu mükafata layiq görüldüyünə görə Azərbaycan dövlətinə minnətdarlığını bildirən Mixail Elioviç qeyd edib ki, medalın təqdim olunmasını həyatında mühüm hadisə kimi dəyərləndirir. Azərbaycana bağlılığından qürurla danışan qonaq Bakıya məhəbbətini hər zaman qəlbində daşıdığını xüsusilə vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Mixail Elioviç 25 noyabr 1956-cı ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1979-cu ildə Azərbaycan Neft və Kimya İnstitunun energetika fakültəsini bitirib. Bakıda ixtisası üzrə istehsalatda mühəndis və müxtəlif administrativ vəzifələrdə çalışıb.
1990-cı ildən İsraildə yaşayır. Dost ölkədə müxtəlif istehsalat sahələri və şirkətlərdə peşəsi üzrə çalışıb. 2007-ci ildən “Azİz” İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü kimi bir çox tədbirlərin təşəbbüskarı və təşkilatçısı olub. 2023-cü ildə “Diaspor fəaiyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı ilə təltif olunub.

A medal of the Republic of Azerbaijan was presented to a member of Azerbaijani diaspora in Israel
3 October, 2023Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, presented the medal of the Republic of Azerbaijan "For service in Diaspora activity" to Mikhail Eliovic, a member of the Board of Directors of "AzIz" Israel-Azerbaijan International Association.
Expressing his gratitude for the award, Mikhail Eliovich has told that this medal will play an important role in his life. Speaking proudly about his loyalty to Azerbaijan, the guest re-emphasized his love for Baku as well.
Mikhail Eliovich was born on November 25, 1956 in Baku. In 1979, he graduated from the faculty of Engineering of the Azerbaijan Oil and Chemistry Institute. He worked as an engineer and at various administrative positions in Baku.
After moving to Israel in 1990, Mikhail Eliovich worked in various spheres. Since 2007, he has been the initiator and organizer of many events as a member of the Board of Directors of "AzIz" Israel-Azerbaijan International Association. In 2023, he was awarded the medal of the Republic of Azerbaijan "For service in the Diaspora Activity".