İsraildəki diaspor fəalına Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim olunub
3 oktyabr, 2023Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov “Azİz” İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Mixail Eliovicə “Diaspor fəaliyyətində xidmətinə görə” Azərbaycan Respublikasının medalını təqdim edib.
Bu mükafata layiq görüldüyünə görə Azərbaycan dövlətinə minnətdarlığını bildirən Mixail Elioviç qeyd edib ki, medalın təqdim olunmasını həyatında mühüm hadisə kimi dəyərləndirir. Azərbaycana bağlılığından qürurla danışan qonaq Bakıya məhəbbətini hər zaman qəlbində daşıdığını xüsusilə vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Mixail Elioviç 25 noyabr 1956-cı ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1979-cu ildə Azərbaycan Neft və Kimya İnstitunun energetika fakültəsini bitirib. Bakıda ixtisası üzrə istehsalatda mühəndis və müxtəlif administrativ vəzifələrdə çalışıb.
1990-cı ildən İsraildə yaşayır. Dost ölkədə müxtəlif istehsalat sahələri və şirkətlərdə peşəsi üzrə çalışıb. 2007-ci ildən “Azİz” İsrail-Azərbaycan Beynəlxalq Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü kimi bir çox tədbirlərin təşəbbüskarı və təşkilatçısı olub. 2023-cü ildə “Diaspor fəaiyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı ilə təltif olunub.

Активисту диаспоры в Израиле вручена медаль Азербайджанской Республики
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов вручил члену правления Международной ассоциации Израиль-Азербайджан “AзИз” Михаилу Элиовичу медаль Азербайджанской Республики “За заслуги в диаспорской деятельности”.
Михаил Элиович, выразив Азербайджанскому государству признательность за присуждение ему этой награды, отметил, что расценивает вручение медали как важное событие в своей жизни. С гордостью говоря о привязанности к Азербайджану, гость особо подчеркнул, что всегда хранит в сердце любовь к Баку.
Отметим, что Михаил Элиович родился 25 ноября 1956 года в Баку. В 1979 году окончил энергетический факультет Азербайджанского института нефти и химии. Работал в Баку на производстве по специальности инженером и занимал различные административные должности.
С 1990 года живет в Израиле. Работал в дружественной стране по специальности в различных отраслях производства и компаниях. С 2007 года, как член правления Международной ассоциации Израиль-Азербайджан “AзИз” являлся инициатором и организатором многих мероприятий. В 2023 году награжден медалью Азербайджанской Республики “За заслуги в диаспорской деятельности”.