“Heydər Əliyev-100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsi keçiriləcək
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev-100 Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsi” 12-18 avqust tarixlərində qədim Azərbaycan torpağı Naxçıvanda keçiriləcək.
Düşərgədə dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan 100-dən çox gəncin, o cümlədən azərbaycanlıların və ölkəmizə dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Düşərgə iştirakçıları bir həftə ərzində Naxçıvanın tarixi, mədəni abidələri ilə tanış olmaq, şəhid ailələrinin üzvləri və qəhrəman qazilərimizlə, həmçinin müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərlə görüşmək, eləcə də əylənmək və intellektual oyunlarda iştirak etmək imkanı qazanacaqlar.
Yay düşərgələri xaricdəki yeni nəsil azərbaycanlıların ölkəmizlə bağlarını daha da möhkəmləndirmələri, Azərbaycanı uğurla təmsil etmək bacarıqlarını inkişaf etdirmələri, şəbəkələşmələri, yeni dostlar qazanmaları və s. üçün gözəl fürsətdir.
Dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan azərbaycanlıları və Azərbaycana dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərini yay düşərgəsində iştirak etməyə dəvət edirik.
Düşərgədə yaşı 18-29 arası, Azərbaycan dilində ünsiyyət bacarığı olan gənclər iştirak edə bilər. Bundan əvvəl təşkil edilmiş düşərgələrdə iştirak etmiş gənclərin təkrar iştirakı nəzərdə tutulmur. Düşərgədə iştirak xərcləri (yol xərcləri, viza, yerləşmə, qidalanma və s.) tam şəkildə qarşılanacaq.
Düşərgədə iştirak etmək üçün gənclər 1 iyun 2023-cü il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket formasını tam olaraq doldurub göndərməlidir. Seçim prosesi müraciətlərin qəbulu və video müsahibələrin keçirilməsi üzrə iki mərhələdə aparılacaq.
Əlavə məlumat üçün əlaqə vasitələrini təqdim edirik:
Tel.:+994124931054
Mob.: WhatsApp: +99450 762 25 95
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı və Şuşa şəhərlərində 3 yay düşərgəsi təşkil olunub. Dünyanın 50-dən çox ölkəsində yaşayan yüzlərlə gənc həmin düşərgələrdə iştirak edib.

Будет проведен IV Летний лагерь диаспорской молодежи “Гейдар Алиев-100”
IV Летний лагерь диаспорской молодежи “Гейдар Алиев-100” будет организован Государственным комитетом по работе с диаспорой совместно с Фондом Гейдара Алиева 12-18 aвгуста на древней азербайджанской земле – в Нахчыване.
В лагере планируется участие более 100 представителей молодежи, проживающих в различных странах мира, в том числе азербайджанцев и молодежи других народов, питающих дружественное отношение к нашей стране.
В течение недели участники лагеря получат возможность ознакомиться с историческими, культурными памятниками Нахчывана, членами семей шехидов и нашими отважными гази, экспертами по различным сферам, а также развлекаться и участвовать в интеллектуальных играх.
Летние лагеря являются хорошей возможностью для дальнейшего укрепления связей азербайджанцев нового поколения за рубежом с нашей страной, развития их умения успешно представлять Азербайджан, сетевого взаимодействия, обретения новых друзей и пр.
Приглашаем азербайджанцев, проживающих в различных странах мира, и представителей молодежи других народов, питающих дружественное отношение к Азербайджану, принять участие в летнем лагере.
В лагере могут принять участие представители молодежи в возрасте 18-29 лет, способные общаться на азербайджанском языке. Повторное участие молодежи, участвовавшей в ранее организованных лагерях, не предусмотрено. Расходы на участие в лагере (дорожные расходы, виза, размещение, питание и пр.) будут полностью оплачены.
Для участия в лагере молодежь должна до 1 июня 2023 года заполнить и отправить форму анкеты, размещенную на странице регистрации www.diaspor.gov.az/. Процесс отбора будет осуществляться в два этапа по приему обращений и проведению видеособеседований.
Для получения информации о регистрации, программе, процессе отбора участников и других важных сведений следует обратиться к сайту www.diaspor.gov.az.
Публикуем средства связи для дополнительной информации:
Tel.:+994124931054
Mob.: WhatsApp: +99450 762 25 95
Напомним, что на сегодняшний день Государственный комитет по работе с диаспорой организовал совместно с Фондом Гейдара Алиева 3 летних лагеря в городах Шеки, Шамаха и Шуша. В лагерях приняли участие сотни представителей молодежи, проживающих более, чем в 50 странах мира.