“Heydər Əliyev-100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsi keçiriləcək
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev-100 Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsi” 12-18 avqust tarixlərində qədim Azərbaycan torpağı Naxçıvanda keçiriləcək.
Düşərgədə dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan 100-dən çox gəncin, o cümlədən azərbaycanlıların və ölkəmizə dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərinin iştirakı nəzərdə tutulur.
Düşərgə iştirakçıları bir həftə ərzində Naxçıvanın tarixi, mədəni abidələri ilə tanış olmaq, şəhid ailələrinin üzvləri və qəhrəman qazilərimizlə, həmçinin müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərlə görüşmək, eləcə də əylənmək və intellektual oyunlarda iştirak etmək imkanı qazanacaqlar.
Yay düşərgələri xaricdəki yeni nəsil azərbaycanlıların ölkəmizlə bağlarını daha da möhkəmləndirmələri, Azərbaycanı uğurla təmsil etmək bacarıqlarını inkişaf etdirmələri, şəbəkələşmələri, yeni dostlar qazanmaları və s. üçün gözəl fürsətdir.
Dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan azərbaycanlıları və Azərbaycana dost münasibət bəsləyən digər xalqların gənclərini yay düşərgəsində iştirak etməyə dəvət edirik.
Düşərgədə yaşı 18-29 arası, Azərbaycan dilində ünsiyyət bacarığı olan gənclər iştirak edə bilər. Bundan əvvəl təşkil edilmiş düşərgələrdə iştirak etmiş gənclərin təkrar iştirakı nəzərdə tutulmur. Düşərgədə iştirak xərcləri (yol xərcləri, viza, yerləşmə, qidalanma və s.) tam şəkildə qarşılanacaq.
Düşərgədə iştirak etmək üçün gənclər 1 iyun 2023-cü il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket formasını tam olaraq doldurub göndərməlidir. Seçim prosesi müraciətlərin qəbulu və video müsahibələrin keçirilməsi üzrə iki mərhələdə aparılacaq.
Əlavə məlumat üçün əlaqə vasitələrini təqdim edirik:
Tel.:+994124931054
Mob.: WhatsApp: +99450 762 25 95
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı və Şuşa şəhərlərində 3 yay düşərgəsi təşkil olunub. Dünyanın 50-dən çox ölkəsində yaşayan yüzlərlə gənc həmin düşərgələrdə iştirak edib.

4th Summer Camp of Diaspora Youth “Heydar Aliyev-100” will take place in Nakhchivan
4th Summer Camp of Diaspora Youth “Heydar Aliyev100” will take place in Nakhchivan, an ancient Azerbaijani land, from 12 to 18 August, 2023. State Committee on Work with Diaspora and Heydar Aliyev Foundation are co-organizers of the Camp.
More than 100 young people, including Azerbaijanis living abroad and the young members of the peoples having friendly attitude towards our country are expected to participate in the Camp.
The participants of the 4rd Camp will have an opportunity to get familiar with the historical and cultural monuments of Nakhchivan, to meet war veterans and family members of martyrs and experts in various fields. The program will also include entertainment activities and participation in mind games.
Summer Camps are good opportunity for young people to strengthen ties with Azerbaijan, to improve their abilities to represent Azerbaijan, to boost networking skills and to make new friends.
We invite the Azerbaijanis living abroad and the youth of other peoples having friendly attitude towards Azerbaijan to take part in the 4rd Summer Camp of Diaspora Youth “Heydar Aliyev-100”.
The youth between the ages 18-29, having good communication skills in Azerbaijani can apply for participation. The participants of the former summer camps can not apply for the 4th Summer Camp.  All expenditures of the participants (transport, visa, accommodation and food) will be fully covered.
The young people  should fill out the  Form   up to June1, 2023 via the link www.diaspor.gov.az/qeydiyyat
The selection process will be carried out on two stages: admission of applications and video-interviews.
It is important to check  website www.diaspor.gov.az regularly  for additional information about registration process, program, selection process of participants.
Phone:+994124931054
Cell\WhatsApp: +99450 762 25 95
It should be noted that Sheki, Shamakhi and Shusha cities hosted previous 3 Summer camps of Diaspora Youth, which were jointly organized by the State Committee on Work with Diaspora and Heydar Aliyev Foundation. Hundreds of young people from more than 50 countries of the world participated in those camps.