Çikaqonun mərkəzində Azərbaycan bayrağı qaldırılıb
ABŞ-ın Çikaqo şəhərində 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı qaldırılıb.
Şəhərin məşhur “The Daley Center” inzibati-ictimai mərkəzində baş tutan bayraqqaldırma mərasimi Amerikanın Orta Qərb Ştatları üzrə Azərbaycan Mərkəzinin (ACMA) təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.
Azərbaycanın Dövlət Himninin sədaları altında üçrəngli bayrağımız səmaya ucaldılıb.
Bayraqqaldırma mərasimi şəhər əhalisinin diqqətini çəlb edib. Aksiya ilə maraqlananlara Azərbaycan haqqında məlumat verilib.
ACMA-nın rəhbəri Fərid Məmmdov bildirib ki, artıq ənənəyə çevrilmiş bayraqqaldırma layihəsi hər il Azərbaycan üçün əlamətdar və tarixi günlərdə təşkil olunur.
Qeyd edək ki, Azərbaycan bayrağı gün ərzində Çikaqo meriyasının qarşısındakı  “The Daley Center”də dalğalanacaq.

Azerbaijani flag was raised in Chicago
The National Flag of Azerbaijan was raised in Chicago, USA on the occasion of May 28 - Independence Day.
Azerbaijan Centre of Midwest America organized the flag-raising ceremony, which took place in the city's famous "The Daley Centre".
Our tricolour flag was raised to the sky under the sounds of the National Anthem of Azerbaijan.
The flag-raising ceremony attracted the attention of the city residents. They were informed about Azerbaijan.
The head of Centre, Farid Mammadov, has told that the flag raising ceremony is being held year on the significant days for Azerbaijan.
It should be noted that the Azerbaijani flag flew over "The Daley Centre" in front of the Chicago City Hall during the whole day.