Çikaqonun mərkəzində Azərbaycan bayrağı qaldırılıb
ABŞ-ın Çikaqo şəhərində 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı qaldırılıb.
Şəhərin məşhur “The Daley Center” inzibati-ictimai mərkəzində baş tutan bayraqqaldırma mərasimi Amerikanın Orta Qərb Ştatları üzrə Azərbaycan Mərkəzinin (ACMA) təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib.
Azərbaycanın Dövlət Himninin sədaları altında üçrəngli bayrağımız səmaya ucaldılıb.
Bayraqqaldırma mərasimi şəhər əhalisinin diqqətini çəlb edib. Aksiya ilə maraqlananlara Azərbaycan haqqında məlumat verilib.
ACMA-nın rəhbəri Fərid Məmmdov bildirib ki, artıq ənənəyə çevrilmiş bayraqqaldırma layihəsi hər il Azərbaycan üçün əlamətdar və tarixi günlərdə təşkil olunur.
Qeyd edək ki, Azərbaycan bayrağı gün ərzində Çikaqo meriyasının qarşısındakı  “The Daley Center”də dalğalanacaq.

В центре Чикаго поднят флаг Азербайджана
В американском городе Чикаго по случаю 28 Мая – Дня независимости поднят государственный флаг Азербайджана.
Церемония поднятия флага, состоявшаяся в знаменитом административно-общественном центре города “The Daley Center”, была организована Азербайджанским центром среднезападных штатов Америки (ACMA).
Наш трехцветный флаг был поднят в небо под звуки государственного гимна Азербайджана.
Церемония поднятия флага привлекла внимание жителей города. Заинтересовавшимся акцией была представлена информация об Азербайджане.
Руководитель ACMA Фарид Мамедов отметил, что проект поднятия флага, ставший уже традицией, организуется ежегодно в знаменательные и исторические для Азербайджана дни.
Отметим, что флаг Азербайджана будет развеваться в течение дня в “The Daley Center” перед мэрией Чикаго.