Dövlət Komitəsinin sədri israilli həmkarı ilə görüşüb
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DİDK) sədri Fuad Muradovun İsrailin diaspor işləri üzrə naziri Naxman Şayla görüşü keçirilib.
Görüşdə DİDK-nın və Diaspor İşləri üzrə Nazirliyin fəaliyyət istqamətləri, müxtəlif proqram və layihələr barədə ətraflı məlumat verilib, əməkdaşlığın perspektivlərinə dair müzakirələr aparılıb. Azərbaycanda yəhudi icmasının, İsraildə isə Azərbaycan diasporunun fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilib. Ölkəmizdən dünyanın müxtəlif dövlətlərinə köçmüş yəhudilərin həm də Azərbaycan icması olaraq birgə layihələrə cəlb edilməsi istiqamətində addımlar atılmasının vacibliyi diqqətə çatdırılıb.
Tədbirdə Azərbaycanla İsrailin etibarlı tərəfdaş olduqları, Vətən müharibəsi və post-müharibə dövründə İsrailin ölkəmizin haqlı mövqeyini dəstəkləməsi, xalqlarımızın dostluq əlaqələrinin tarixi ənənələrə malik olması məmnunluqla vurğulanıb.

Chairman of the State Committee met his Israeli colleague
Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov met with Diaspora Affairs Minister of Israel Nachman Shay.
The meeting focused on the activities of the State Committee on Work with Diaspora and the Ministry of Diaspora Affairs of Israel. Various programs and projects and prospects of cooperation were discussed and the activity of the Jewish community in Azerbaijan and the Azerbaijani Diaspora in Israel was highly assessed at the meeting. It was noted that the Jews, who have migrated from Azerbaijan should be involved in different joint projects.
It has been noted with satisfaction that Azerbaijan and Israel are reliable partners, historical and friendly ties exist between the two peoples. Israel’s support to Azerbaijan during the Great Patriotic War and post-war period was touched at the meeting.