Kanada parlamentinin üzvü, polyak əsilli siyasətçi Tom Kmiek Toronto şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evini ziyarət edib.
Azərbaycan Evinin direktoru Lalin Həsənova qonağa Azərbaycan Evinin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan layihələr, Azərbaycan həqiqətləri, xalqımızın tarixini, mədəniyyətini əks etdirən guşələr barədə ətraflı məlumat verib.
Azərbaycan Evinin fəaliyyətə başlamasını yüksək qiymətləndirən Tom Kmiek bu məkanın icmamızın daha səmərəli fəaliyyət göstərməsində, öz tarixini, mədəniyyətini təbliğ etməsində böyük rol oynayacağına əminliyini vurğulayıb və soydaşlarımıza uğurlar arzulayıb. Sonra kanadalı deputat Azərbaycan Evinin xatirə kitabına ürək sözlərini yazıb.
Qeyd edək ki, görüşdə Azərbaycan və türk icmalarının nümayəndələri iştirak ediblər.
Xatırladaq ki, aprel ayında Kanadaya səfər çərçivəsində Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin nümayəndə heyətinin Tom Knieklə görüşü keçirilmişdi.

Canadian MP visited the Azerbaijan House in Toronto
Member of the Canadian Parliament, Polish-Canadian politician Tom Kmiec visited the Azerbaijan House operating in Toronto.
Lalin Hasanova, director of the Azerbaijan House, gave detailed information about the activity of the House, the projects to be implemented, the history and culture of Azerbaijan.
Highly appreciating the activity of the Azerbaijan House, Tom Kmiek has told that this place will play a big role in improving work efficiency of the Azerbaijani community and promoting Azerbaijan’s history and culture. Canadian MP wished success to our compatriots and wrote his heartfelt words in the memorial book of the Azerbaijan House.
It worth to pointing out that those representatives of the Azerbaijani and Turkish communities attended part in the meeting.
It should be recalled that in April, the delegation of the State Committee on Work with Diaspora met Tom Kmiec as part of visit to Canada.