Bu yol xalqın etimadı, ümidləri, tarixi və gələcəyidir
Soydaşlarımız Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə doğum günü, 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbrik məktubları ünvanlayıblar.
Məktublarda Dövlət başçısı doğum günü münasibətilə ürəkdən təbrik edilib, Ona möhkəm cansağlığı, ailə səadəti, ali dövləti fəaliyyətində davamlı uğurlar və Azərbaycanı daha yüksək zirvələrə aparan yolda böyük nailiyyətlər arzu olunub. Prezident İlham Əliyevə ölkəmizin və xalqımızın rifahı yolunda fədakar xidmətlərinə görə dərin minnətdarlıq edilib. Dünya azərbaycanlılarının hər zaman dövlət başçısının ətrafında sıx birləşəcəyi vurğulanıb.
Dünya azərbaycanlıları Prezident İlham Əliyevin müasir Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin uzaqgörən və müdrik siyasətini uğurla davam etdirməsini, xüsusilə də diaspor fəaliyyətinə göstərdiyi diqqət və qayğını yüksək qiymətləndiriblər. Bunu təkrarsız vətənpərvərliyin, möhkəm dövlətçilik əqidəsinin və xalqa dərin bağlılığın parlaq nümunəsi adlandırıblar.
44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun düşmən üzərində qazandığı şanlı Zəfərin xalqımıza böyük qürur və məğrurluq hissi yaşatdığını xüsusi qeyd ediblər. Bu tarixi Qələbənin Azərbaycan diasporunun gücünə güc qatdığı, dünya azərbaycanlılarının Prezident İlham Əliyevə olan inam və dəstəyini daha da möhkəmləndirdiyini diqqətə çatdırıblar.
Həmçinin Prezident İlham Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsi, ölkənin daha sürətli inkişafı, dünyada nüfuzunun artması istiqamətində apardığı qətiyyətli siyasəti bütün dünya azərbaycanlılarının qürurla izlədiyini ifadə ediblər.

Этот путь – еще и доверие, надежды, история и будущее народа
Наши соотечественники направили Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву поздравительные послания по случаю дня рождения, 31 Декабря – Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года.
В письмах содержатся сердечные поздравления главе государства в связи с днем рождения, пожелания доброго здоровья, семейного счастья, постоянных успехов в высшей государственной деятельности и больших достижений на пути, ведущем Азербайджан к еще более высоким вершинам. Президенту Ильхаму Алиеву выражена глубокая признательность за самоотверженные заслуги на пути благосостояния нашей страны и народа. Подчеркивается, что азербайджанцы мира всегда тесно сплочены вокруг главы государства.
Наши соотечественники высоко оценили успешное продолжение Президентом Ильхамом Алиевым дальновидной и мудрой политики основателя современного Азербайджанского государства, общенационального лидера Гейдара Алиева, в частности, его внимание и заботу о диаспорской деятельности, назвали это ярким примером истинного патриотизма, идеи сильной государственности и глубокой привязанности к народу.
Азербайджанцы мира особо отметили, что славная Победа, одержанная над врагом Азербайджанской армией во главе с победоносным Верховным главнокомандующим в 44-дневной Отечественной войне, пробудила у нашего народа чувство безграничной гордости, констатировали, что эта историческая Победа преумножила силы азербайджанской диаспоры, еще более укрепила их веру в Президента Ильхама Алиева и поддержку ему.
Они также довели до внимания, что азербайджанцы всего мира с гордостью отслеживают решительную политику, проводимую Президентом Ильхамом Алиевым в области укрепления азербайджанской государственности, более динамичного развития страны, преумножения ее авторитета в мире.