Bu yol xalqın etimadı, ümidləri, tarixi və gələcəyidir
Soydaşlarımız Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə doğum günü, 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbrik məktubları ünvanlayıblar.
Məktublarda Dövlət başçısı doğum günü münasibətilə ürəkdən təbrik edilib, Ona möhkəm cansağlığı, ailə səadəti, ali dövləti fəaliyyətində davamlı uğurlar və Azərbaycanı daha yüksək zirvələrə aparan yolda böyük nailiyyətlər arzu olunub. Prezident İlham Əliyevə ölkəmizin və xalqımızın rifahı yolunda fədakar xidmətlərinə görə dərin minnətdarlıq edilib. Dünya azərbaycanlılarının hər zaman dövlət başçısının ətrafında sıx birləşəcəyi vurğulanıb.
Dünya azərbaycanlıları Prezident İlham Əliyevin müasir Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin uzaqgörən və müdrik siyasətini uğurla davam etdirməsini, xüsusilə də diaspor fəaliyyətinə göstərdiyi diqqət və qayğını yüksək qiymətləndiriblər. Bunu təkrarsız vətənpərvərliyin, möhkəm dövlətçilik əqidəsinin və xalqa dərin bağlılığın parlaq nümunəsi adlandırıblar.
44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun düşmən üzərində qazandığı şanlı Zəfərin xalqımıza böyük qürur və məğrurluq hissi yaşatdığını xüsusi qeyd ediblər. Bu tarixi Qələbənin Azərbaycan diasporunun gücünə güc qatdığı, dünya azərbaycanlılarının Prezident İlham Əliyevə olan inam və dəstəyini daha da möhkəmləndirdiyini diqqətə çatdırıblar.
Həmçinin Prezident İlham Əliyevin Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsi, ölkənin daha sürətli inkişafı, dünyada nüfuzunun artması istiqamətində apardığı qətiyyətli siyasəti bütün dünya azərbaycanlılarının qürurla izlədiyini ifadə ediblər.

This path represents the people’s trust, hope, history, and future
Our compatriots sent congratulatory letters to the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, on the occasion of his birthday, December 31 – the International Solidarity Day of Azerbaijanis, and the New Year.
In the letters, the Head of State was warmly congratulated on his birthday. He was wished strong health, family happiness, continued success in his high state duties, and great achievements on the path of leading Azerbaijan to even greater heights. Deep gratitude was expressed to President Ilham Aliyev for his devoted service to the welfare of our country and people. It was emphasized that Azerbaijanis around the world will always remain closely united around the head of the state.
The world Azerbaijanis highly appreciated President Ilham Aliyev for successfully continuing the farsighted and wise policies of National Leader Heydar Aliyev, the founder of modern Azerbaijani statehood, particularly for his attention to and support for diaspora activities. They described this as a brilliant example of unique patriotism, strong statehood principles, and deep dedication to the people.
They particularly noted that during the 44-day Patriotic War, under the leadership of the Victorious Supreme Commander, the glorious Victory achieved by the Azerbaijani Army over the enemy brought great pride and a sense of dignity to our people. They emphasized that this historic Victory strengthened the power of the Azerbaijani diaspora and further reinforced the trust and support of Azerbaijanis worldwide in President Ilham Aliyev.
They also expressed that Azerbaijanis around the world proudly follow President Ilham Aliyev’s resolute policies aimed at strengthening Azerbaijan’s statehood, accelerating the country’s development, and enhancing its influence on the international stage.