Soydaşımızın ABŞ mediasında məqaləsi yayımlanıb
ABŞ-də yaşayan soydaşımız Kənan Məmmədovun bu ölkənin CFA (Chartered Financial Analysts) İnstitutunun təsis etdiyi “Enterprising Investor” saytında məqaləsi dərc olunub.
“Tariflər və geosiyasət 2025-ci ilin qlobal iqtisadi gözləntilərini necə formalaşdırır?” adlı məqalədə müəllif cari ildə qlobal iqtisadiyyata təsir edən əsas faktorlar kimi geosiyasi risklər və ticarət tariflərini önə çıxararaq, müasir iqtisadiyyatın mürəkkəbliyinə və qeyri-müəyyənliyinə diqqət çəkib. Mövcud iqtisadi vəziyyətin ticarət əlaqələrində ciddi dəyişikliklərə səbəb ola biləcəyini qeyd edib. Müəllif 2025-ci ildə bu risklərin düzgün şərh edilməsi və onlara uyğun strateji qərarların verilməsinin analitiklər və investorlar üçün əsas hədəf olduğunu bildirib.
Qeyd edək ki, ABŞ-nin Corc Vaşinqton Universitetində təhsil alan Kənan Məmmədov universitetin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycanlı Tələbə Təşkilatının həmtəsisçisidir. 2023-cü ildə Naxçıvanda keçirilən Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsinin iştirakçısı, Amerika Azərbaycan Gənclər Forumunun təşkilatçılarından biridir. Soydaşımızın maliyyə sahəsindəki araşdırmaları müxtəlif tədqiqat platformalarında yayımlanır.

An article by Kenan Mammadov, residing in the USA, was published on the “Enterprising Investor” website established by the CFA (Chartered Financial Analysts) Institute of this country.
In the article titled “How tariffs and geopolitics are shaping global economic expectations for 2025,” the author highlights geopolitical risks and trade tariffs as the main factors influencing the global economy this year, drawing attention to the complexity and uncertainty of the modern economic landscape. The author notes that the current economic situation may lead to significant changes in trade relations. He emphasizes that correctly interpreting these risks and making strategic decisions accordingly will be a key objective for analysts and investors in 2025.
It should be noted that Kenan Mammadov, who is currently studying at George Washington University in the United States, is one of the co-founders of the Azerbaijani Student Organization at the university. In 2023, he participated in the IV Diaspora Youth Summer Camp held in Nakhchivan and is one of the organizers of the American Azerbaijani Youth Forum. His research in finance is published on various academic platforms.