Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının üzvləri ilə görüş keçirilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Amerika Birləşmiş Ştatlarına səfəri çərçivəsində Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının üzvləri ilə görüşüb.
Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının sədri Münəvvər Vahabova 2024-cü ildə ABŞ-də rəsmi qeydiyyatdan keçən, 18 Azərbaycan diaspor təşkilatını özündə birləşdirən təşkilatın fəaliyyət istiqamətləri barədə geniş məlumat verib, gələcək planlarla bağlı müzakirə aparmağın vacibliyinə diqqət çəkib. Çıxış edənlər ABŞ-dəki Azərbaycan diaspor təşkilatlarının birlikdə çalışmasının, ortaq layihələr həyata keçirmələrinin müsbət nəticələr verdiyini diqqətə çatdırıblar. DİDK sədri təşkilatın bundan sonrakı iş prinsipləri ilə bağlı tövsiyyələrini verib, koordinasiyalı fəaliyyətin, şəbəkələşmənin vacibliyini qeyd edib.
Görüşdə Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının perspektivləri barədə danışılıb, yeni layihələr və onların birgə icra olunması yolları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась встреча с членами Aльянса американо-азербайджанских организаций
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов в рамках визита в Соединенные Штаты Америки встретился с членами Aльянса американо-азербайджанских организаций.
Председатель Aльянса американо-азербайджанских организаций Мюнаввер Вахабова подробно рассказала о направлениях деятельности организации, официально зарегистрированной в США в 2024 году и объединяющей 18 азербайджанских диаспорских организаций, отметила важность обсуждения планов на будущее. Выступавшие подчеркнули, что взаимодействие азербайджанских диаспорских организаций в США, реализация ими совместных проектов приносит позитивные результаты. Председатель ГКРД дал рекомендации, связанные с принципами дальнейшей работы организации, довел до внимания важность координированной деятельности и сетевого взаимодействия.
На встрече говорилось о перспективах Aльянса американо-азербайджанских организаций, был проведен обмен мнениями о новых проектах и путях их совместной реализации.