Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının onlayn formatda növbəti hesabat-seçki konfransı keçirilib.
Konfransa qonaq qismində Azərbaycan Respublikası Diasporla iş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov və qurumun digər məsul şəxsləri qatılıb.
Hesabat seçki konfransında Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının icraçı direktoru Ceyhun Məmmədovun ötən dövr ərzində görülən işlərlə bağlı hesabatı dinlənilib.
Daha sonra Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının idarə heyətinin müxtəlif regionlarda fəaliyyət göstərən nümayəndələri Rusiya-Ukrayna hərbi münaqişəsi fonunda Azərbaycan diasporunun fəaliyyəti barədə məlumat verib
Konfransda səlahiyyət müddəti bitən icraçı direktor və aparat rəhbəri vəzifələrinə yeni seçkilər kecirilib.
Ukrayna Azərbaycanlıları Birləşmiş Diasporunun sədr müavini, Ukrayna Kikboksinq Federasiyasının vitse-prezidenti Elşad İbrahimov Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının yeni icraçı direktoru, Sərxan Vidadiyev isə Radanın Aparat rəhbəri vəzifəsinə seçilib.
Daha sonra cari məsələlər müzakirə olunub.
Diaspor fəallarının müharibə şəraitində olan Ukraynanın ictimai-siyasi həyatında fəal olmaları tövsiyə olunub.

Состоялась отчетно-выборная конференция Рады азербайджанцев Украины
В конференции в качестве гостей приняли участие председатель Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой Фуад Мурадов и другие ответственные лица структуры.
На отчетно-выборной конференции был заслушан отчет исполнительного директора Рады азербайджанцев Украины Джейхуна Мамедова о работе, проделанной в истекший период.
Затем представители Рады азербайджанцев Украины, осуществляющие деятельность в различных регионах, рассказали о работе азербайджанской диаспоры на фоне российско-украинского военного конфликта.
На конференции состоялись новые выборы на должности исполнительного директора и руководителя аппарата, срок полномочий которых истек.
Заместитель председателя Объединенной диаспоры азербайджанцев Украины, вице-президент Федерации кикбоксинга Украины Эльшад Ибрагимов был избран новым исполнительным директором Рады азербайджанцев Украины, а Сархан Видадиев – руководителем аппарата Рады.
Затем состоялось обсуждение текущих вопросов.
Активистам диаспоры было рекомендовано проявлять активность в общественно-политической жизни Украины, находящейся в условиях войны.