“Odlar Yurdu" boks klubundan parlaq qələbə
Almaniyanın Maqdeburq şəhərində fəaliyyət göstərən "Odlar Yurdu" boks klubu rekorda imza atıb. Klub yüksək səviyyəli bir yarışda ilk dəfə 4 üzv ilə təmsil olunub və onların hər biri fəxri kürsüyə çıxıb.
Federal Boks Birinciliyində klubun daha iki boksçusu – Zieae Raveş və Yousifi Rohullah 60 kq çəkidə böyüklər arasında keçirilən yarışlarda gümüş medal qazanıblar.
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən həftə 13 yaşlı Dmitro Turkules və 15 yaşlı Bleoren Halili bu turnirdə bütün rəqiblərinə qalib gələrək qızıl medalla təltif edilib.
Klubun rəhbəri, peşəkar boksçu Azad Əzizov bu nəticələri klubun inkişafı və gələcək uğurları üçün böyük bir nailiyyət olaraq qiymətləndirib. Qazanılan qələbələrin həm Azərbaycanın təbliğinə, həm də yeniyetmə idmançıların digər reytinqli yarışlarda iştirakına böyük töhfə olduğunu bildirib.

Боксерский клуб “Oдлар Юрду", функционирующий в германском городе Магдебург, установил рекорд. Он впервые был представлен на престижных соревнованиях 4 членами, каждый из которых поднялся на пьедестал почета.
На федеральном первенстве по боксу еще два боксера клуба – Зиеае Равеш и Йосифи Рохуллах завоевали серебряные медали на соревнованиях среди взрослых в весе 60 кг.
Как мы уже сообщали, на минувшей неделе 13-летний Дмитро Туркулес и 15-летний Блеорен Халили, одержав победу над всеми соперниками, стали обладателями золотых медалей на этом турнире.
Руководитель клуба, профессиональный боксер Азад Азизов расценил эти результаты как большой успех для развития и дальнейших достижений клуба. Он отметил, что одержанные победы являются большим вкладом как в пропаганду Азербайджана, так и участие юных спортсменов в соревнованиях других рейтингов.