Nyu-Yorkda Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı qaldırılıb
18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı ABŞ-ın Nyu-York şəhərində qaldırılıb.
Bu münasibətlə “Wall Street”də yerləşən və nəhəng bayraq meydanı kimi tanınan “Bowling Green” parkında Azərbaycan-Nyu-York Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə bayraqqaldırma mərasimi keçirilib. Tədbirdə Nyu-Yorkda yaşayan bir qrup həmvətənimiz iştirak edib.
Azərbaycan-Nyu-York Assosiasiyasının rəhbəri Ercan Yerdələnli Azərbaycan bayrağını dövlət himnimizin sədaları altında səmaya ucaldıb.
Bayraqqaldırma mərasimi yerli əhali və turistlərin də diqqətini çəkib, həmvətənlərimiz onlara Azərbaycan haqqında məlumatlar veriblər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan bayrağı 10 gün müddətində Nyu-Yorkun şəhər mərkəzində ABŞ bayrağı ilə yanaşı dalğalanacaq.

В Нью-Йорке по случаю Дня восстановления независимости поднят государственный флаг Азербайджана
В американском городе Нью-Йорк по случаю 18 Октября – Дня восстановления независимости поднят государственный флаг Азербайджана.
B связи с этим в парке “Bowling Green”, расположенном на “Wall Street” и известном как гигантская площадь флага, состоялась церемония поднятия флага, организованная Ассоциацией Азербайджан-Нью-Йорк. В мероприятии приняла участие группа наших соотечественников, проживающих в Нью-Йорке.
Руководитель Ассоциации Азербайджан-Нью-Йорк Эрджан Ерделенли поднял флаг Азербайджана под звуки нашего государственного гимна.
Церемония поднятия флага также привлекла внимание местных жителей и туристов, наши соотечественники проинформировали их об Азербайджане.
Отметим, что флаг Азербайджана в течение 10 дней будет развеваться в центре города Нью-Йорк рядом с флагом США.