Nyu-Yorkda Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı qaldırılıb
18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycanın Dövlət Bayrağı ABŞ-ın Nyu-York şəhərində qaldırılıb.
Bu münasibətlə “Wall Street”də yerləşən və nəhəng bayraq meydanı kimi tanınan “Bowling Green” parkında Azərbaycan-Nyu-York Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə bayraqqaldırma mərasimi keçirilib. Tədbirdə Nyu-Yorkda yaşayan bir qrup həmvətənimiz iştirak edib.
Azərbaycan-Nyu-York Assosiasiyasının rəhbəri Ercan Yerdələnli Azərbaycan bayrağını dövlət himnimizin sədaları altında səmaya ucaldıb.
Bayraqqaldırma mərasimi yerli əhali və turistlərin də diqqətini çəkib, həmvətənlərimiz onlara Azərbaycan haqqında məlumatlar veriblər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan bayrağı 10 gün müddətində Nyu-Yorkun şəhər mərkəzində ABŞ bayrağı ilə yanaşı dalğalanacaq.

The state flag of Azerbaijan was raised in New York
The state flag of Azerbaijan was raised in New York on the occasion of October 18 – the Day of Restoration of Independence.
In this regard, a flag-raising ceremony organized by the Azerbaijan New York Association took place in Bowling Green Park, located on Wall Street. A group of Azerbaijanis living in New York attended the event.
Chairman of Azerbaijan New York Association Erjan Yerdelenli raised the Azerbaijani flag to the sound of the Azerbaijan’s national anthem.
Local residents and tourists showed a keen interest in the flag raising ceremony and Azerbaijanis gave information about our country.