ABŞ-nin “Times” meydanında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü aksiyası keçirilib
31 Dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi və Yeni il münasibətilə ABŞ-nin “Times” meydanında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü münasibətilə aksiya keçirilib.
Aksiya Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının (AAYF) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Meydanın mərkəzində yerləşən led ekranların birində Azərbaycan bayrağının, tarix və mədəniyyətimizin, milli atributlarımızın, eləcə də Azərbaycan xəritəsinin yer aldığı videoçarx nümayiş olunub.
AAYF-nin üzvləri olan, ABŞ-də təhsil alan azərbaycanlı gənclər aksiya barəsində meydanı ziyarət edən turistləri və yerli sakinləri məlumatlandırıblar. Aksiya gün ərzində davam edəcək.
Qeyd edək ABŞ-dəki Azərbaycan icması hər il bu cür fəallıq göstərərək ölkənin müxtəlif ştatlarında və iri şəhərlərin böyük meydanlarında ölkəmizlə bağlı kütləvi tədbirlər təşkil edir, yerli ictimaiyyəti məlumatlandırırlar.

В Нью-Йорке на площади Таймс-сквер состоялась акция по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира
В Нью-Йорке на площади Таймс-сквер состоялась акция по случаю 31 Декабря - Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года.
Aкция была организована Федерацией азербайджано-американской молодежи (AAYF) при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой.
На одном из LED экранов, установленных в центре площади, показан видеоролик, отражающий флаг Азербайджанской Республики, нашу историю и культуру, национальные атрибуты, а также карту Азербайджана.
Члены AAYF – обучающаяся в США азербайджанская молодежь – проинформировали находившихся на площади туристов и местных жителей об акции. Мероприятие продлится в течение дня.
Отметим, что азербайджанская община в США, ежегодно проявляя такую активность, организует в различных штатах и на больших площадях крупных городов страны массовые мероприятия, связанные с нашим государством, информирует местную общественность.