Mayami şəhərində Zəfər və Bayraq günləri münasibətilə avtoyürüş təşkil edilib
ABŞ-ın Florida ştatının Mayami şəhərində Azərbaycanın Zəfər və Bayraq Günlərinə həsr olunmuş avtomobil yürüşü keçirilib.
Azərbaycan-Amerika Gənclər Təşkilatından bildirilib ki, vətənimizin tarixi bayramları münasibətilə bir araya gələn azərbaycanlı gənclər xalqımızı Azərbaycan Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı parlaq qələbə və Azərbaycanın Dövlət Bayrağının Qarabağın bütün şəhər və kəndlərində ucalması münasibətilə təbrik ediblər.
Sonra üzərində Azərbaycan bayrağını daşıyan avtomobil karvanı Mayaminin mərkəzi küçələrində hərəkət edib. Üçrəngli bayraqlarımıza bürünmüş gənclərimiz şəhərin müxtəlif yerlərində dayanaraq “Yaşasın, Azərbaycan!”, “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarlarını səsləndiriblər, öz sevinclərini milli rəqslərimizi ifa etməklə sərgiləyiblər.

В Maйями организован автопробег по случаю дней Победы и Флага
В городе Майями американского штата Флорида состоялся автопробег, посвященный дням Победы и Флага Азербайджана.
Как сообщили в Aзербайджано-американской молодежной организации, представители азербайджанской молодежи, встретившиеся по случаю исторических праздников родины, поздравили наш народ с блестящей победой, одержанной доблестной Азербайджанской армией под решительным руководством Президента Азербайджана, Победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, и поднятием государственного флага Азербайджана во всех городах и селах Карабаха.
Затем колонна автомобилей с флагами Азербайджана проехала по центральным улицам Майями. Молодежь, обернувшись в наши трехцветные флаги, скандировала в различных местах города лозунги “Да здравствует Aзербайджан!”, “Карабах – это Aзербайджан!”, выразила свою радость исполнением наших национальных танцев.