Ukraynadakı diaspor rəhbərinə "Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə" medalı təqdim olunub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının İdarə Heyətinin üzvü, Ukraynanın Dnepr şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan diaspor təşkilatının rəhbəri Eldar Tağıyevi qəbul edib.
Komitə sədri xaricdəki Azərbaycan icmalarının, soydaşlarımızın Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın diqqətində olduğunu vurğulayıb. Soydaşlarımızın yerli cəmiyyətə sıx inteqrasiyasını, Azərbaycan həqiqətlərinin təbliği, zəngin mədəni irsimizin və mədəniyyətimizin tanıdılması istiqamətindəki fəallığını yüksək qiymətləndirib. Ölkələr arasında qarşılıqlı münasibətlərin inkişafında diasporun əhəmiyyətli rol oynadığını qeyd edib və gələcək fəaliyyətlə bağlı tövsiyələrini nəzərə çatdırıb.
Sonra Eldar Tağıyevə "Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə" Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim edilib.
Soydaşımız fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətə görə Azərbaycan dövlətinə dərin minnətdarlığını bildirib. O, gələcəkdə də ölkələr arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafı, diasporumuzun fəaliyyətinin daha mütəşəkkil olması naminə səylərini əsirgəməyəcəyini söyləyib.
Məlumat üçün bildirək ki, Eldar Tağıyev Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının yaradılmasında fəal iştirak edib.

Главе диаспоры в Украине вручена медаль "За заслуги в диаспорской деятельности"
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов принял члена правления Рады азербайджанцев Украины, руководителя азербайджанской диаспорской организации, действующей в украинском городе Днепр, Эльдара Тагиева.
Председатель комитета подчеркнул, что азербайджанские общины за рубежом, наши соотечественники находятся в центре внимания Президента Ильхама Алиева и Первого вице-президента Мехрибан ханым Алиевой. Он высоко оценил тесную интеграцию наших земляков в местное общество, их активность в области пропаганды азербайджанских реалий, популяризации нашей культуры и богатого культурного наследия, отметил, что диаспора играет важную роль в развитии взаимоотношений между странами, довел до внимания рекомендации относительно дальнейшей деятельности.
Затем Эльдару Тагиеву была вручена медаль Азербайджанской Республики "За заслуги в диаспорской деятельности".
Наш соотечественник выразил Азербайджанскому государству глубокую признательность за высокую оценку его деятельности. Он сказал, что и впредь приложит все усилия для развития двусторонних отношений между странами и более организованной деятельности нашей диаспоры.