Kolumbiyanın Azərbaycandakı səfiri Dövlət Komitəsində olub
Kolumbiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Luis Fernando Quartas Ayala Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində olub.
Qonağı salamlayan sədr Fuad Muradov Komitənin fəaliyyəti, həyata keçirdiyi layihələr, xaricdəki Azərbaycan Evləri, Koordinasiya Şuraları, həmçinin Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu haqqında ətraflı məlumat verib. Komitənin təkcə xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla deyil, eyni  zamanda Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən ölkələrlə də iş apardığını bildirib.
Səfir Luis Fernando Quartas Ayala səmimi qəbula görə təşəkkür edib. Ötən ilin avqustundan ölkəmizdə fəaliyyətə başladığını söyləyən səfir Kolumbiya ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin vacibliyindən söz açıb. O, bundan sonrakı fəaliyyətində Komitə ilə əməkdaşlığa hər zaman hazır olduğunu bildirib.
Görüşdə birgə layihələrin, müxtəlif sahələr üzrə mübadilə proqramlarının gerçəkləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

The Colombian Ambassador in Azerbaijan Visited the State Committee
24 July, 2024The extraordinary and plenipotentiary ambassador of the Colombia Republic to the Republic of Azerbaijan, Luis Fernando Quartas Ayala visited the State Committee on Work with Diaspora.
Greeting the guest, Chairman Fuad Muradov gave detailed information about the Committee’s activities, ongoing projects, Azerbaijan Houses abroad, Coordination Councils, as well as Azerbaijan Diaspora Support Fund. He noted that the Committee not only works with Azerbaijanis living abroad but also collaborates with countries that have friendly relations with Azerbaijan.
The ambassador Luis Fernando Quartas Ayala expressed gratitude for the warm reception. He mentioned that he has been serving in Azerbaijan since August of last year and highlighted the importance of expanding relations between Colombia and Azerbaijan. He affirmed his readiness to cooperate with the Committee in his future activities.
During the meeting, ideas were exchanged about implementing joint projects and exchange programs in various fields. Confidence was expressed that mutually beneficial cooperation would be continue successfully in the future.