Kolumbiyanın Azərbaycandakı səfiri Dövlət Komitəsində olub
Kolumbiya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Luis Fernando Quartas Ayala Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində olub.
Qonağı salamlayan sədr Fuad Muradov Komitənin fəaliyyəti, həyata keçirdiyi layihələr, xaricdəki Azərbaycan Evləri, Koordinasiya Şuraları, həmçinin Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu haqqında ətraflı məlumat verib. Komitənin təkcə xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla deyil, eyni  zamanda Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən ölkələrlə də iş apardığını bildirib.
Səfir Luis Fernando Quartas Ayala səmimi qəbula görə təşəkkür edib. Ötən ilin avqustundan ölkəmizdə fəaliyyətə başladığını söyləyən səfir Kolumbiya ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin vacibliyindən söz açıb. O, bundan sonrakı fəaliyyətində Komitə ilə əməkdaşlığa hər zaman hazır olduğunu bildirib.
Görüşdə birgə layihələrin, müxtəlif sahələr üzrə mübadilə proqramlarının gerçəkləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

Посол Колумбии в Азербайджане побывал в Государственном комитете
Чрезвычайный и полномочный посол Республики Колумбия в Азербайджанской Республике Луис Фернандо Куартас Айала побывал в Государственном комитете по работе с диаспорой.
Поприветствовав гостя, председатель Фуад Мурадов подробно проинформировал его о деятельности комитета, реализованных проектах, домах Азербайджана за рубежом, координационных советах, а также Фонде поддержки азербайджанской диаспоры. Он отметил, что комитет взаимодействует не только с проживающими за рубежом азербайджанцами, но и странами, питающими дружественное отношение к Азербайджану.
Посол Луис Фернандо Куартас Айала поблагодарил за радушный прием. Сообщив о том, что приступил к работе в нашей стране с августа прошлого года, посол подчеркнул важность расширения связей между Колумбией и Азербайджаном. Oн выразил готовность к постоянному  сотрудничество с комитетом в последующей деятельности.
На встрече состоялся обмен мнениями о реализации совместных проектов, программ по обмену в различных сферах. Выражена уверенность в том, что взаимовыгодная деятельность будет успешно продолжаться и впредь.