Gürcüstan qəzetində “Həmrəylik 2024 - Yay Düşərgəsi” barədə məqalə dərc olunub
16 avqust, 2024Gürcüstanın nüfuzlu “Sakartvelos Respublika” qəzetində “Alyans” Gənclər Mərkəzinin icraçı direktoru Rəna Hüseynovanın “Həmrəylik 2024 - Yay Düşərgəsi” başa çatıb” sərlövhəli məqaləsi dərc olunub.
Məqalədə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Tbilisidə fəaliyyət göstərən “Alyans” Gənclər Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən düşərgədə Gürcüstanın müxtəlif şəhərlərindən 70-dən çox gənc və QHT rəhbərlərinin iştirak etdiyi, həmçinin müxtəlif mövzularda seminarların keçirildiyi qeyd olunub.
Dərgidə düşərgənin Azərbaycan Evlərində təhsil alan yeniyetmə və gənclər arasında kommunikasiyanın qurulması, onların inkişafı və bir-biri ilə ünsiyyət qurmasında müstəsna rol oynadığı nəzərə çatdırılıb.

В грузинской газете опубликована статья о “Летнем лагере - Солидарность 2024”
16 августа, 2024Во влиятельной грузинской газете “Sakartvelos Respublika” опубликована статья исполнительного директора Молодежного центра “Aльянс” Рены Гусейновой под заголовком “Завершился “Летний лагерь - Солидарность 2024”.
В статье отмечается, что в лагере, организованном Государственным комитетом по работе с диаспорой и функционирующим в Тбилиси Молодежным центром “Aльянс”, приняли участие более 70 представителей молодежи и руководители НПО из различных городов Грузии, а также состоялись семинары на отдельные темы.
В материале говорится, что лагерь сыграет исключительную роль в налаживании коммуникации между молодежью и подростками, получающими образование в домах Азербайджана, их развитии и установлении контактов друг с другом.