Gürcüstan qəzetində “Həmrəylik 2024 - Yay Düşərgəsi” barədə məqalə dərc olunub
16 avqust, 2024Gürcüstanın nüfuzlu “Sakartvelos Respublika” qəzetində “Alyans” Gənclər Mərkəzinin icraçı direktoru Rəna Hüseynovanın “Həmrəylik 2024 - Yay Düşərgəsi” başa çatıb” sərlövhəli məqaləsi dərc olunub.
Məqalədə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Tbilisidə fəaliyyət göstərən “Alyans” Gənclər Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən düşərgədə Gürcüstanın müxtəlif şəhərlərindən 70-dən çox gənc və QHT rəhbərlərinin iştirak etdiyi, həmçinin müxtəlif mövzularda seminarların keçirildiyi qeyd olunub.
Dərgidə düşərgənin Azərbaycan Evlərində təhsil alan yeniyetmə və gənclər arasında kommunikasiyanın qurulması, onların inkişafı və bir-biri ilə ünsiyyət qurmasında müstəsna rol oynadığı nəzərə çatdırılıb.

The article about "Solidarity 2024 - Summer Camp” was published on the newspaper of Georgia
16 August, 2024An article titled "Solidarity 2024 - Summer Camp is over" by Rena Huseynova, executive director of "Alyans" Youth Center, has been published on the prestigious "Sakartvelos Republic" newspaper of Georgia.
In the article, it has been mentioned that more than 70 young people and heads of NGOs from different cities of Georgia participated in the camp organized by the "Alyans" Youth Center operating in Tbilisi with the support of the State Committee on Work with Diaspora, and seminars on various topics have been held.
It has been noted that the camp plays an exceptional role in the establishment of communication between teenagers and youth studying in Azerbaijan Houses, their development and communication with each other.