Soydaşımız Brevard Musiqi Müəllimləri Assosiasiyasının prezidenti seçilib
Pərvin Muradov bölgənin musiqi həyatını canlandırmaq məqsədilə ustad dərsləri, müəllim və tələbə konsertləri, müsabiqələr və peşəkar inkişaf tədbirləri təşkil etməyi planlaşdırır. Bu təşəbbüs gənc istedadların daha geniş bir mühitdə tanınmasına imkan yaradacaq, bölgənin musiqi mədəniyyətinə böyük töhfə verəcək. Soydaşımız bölgədəki musiqi müəllimləri arasında əlaqələr quraraq, təcrübə mübadiləsi və birgə layihələr həyata keçirməyi də nəzərdə tutur: “Musiqi vasitəsilə icmamızı gücləndirmək, müəllimləri dəstəkləmək və yeni nəsil musiqiçilərə ilham vermək mənim əsas missiyamdır,” – deyə o bildirib.
Musiqi Müəllimləri Milli Assosiasiyasının (Music Teachers National Association- MTNA) fəal üzvü olan Pərvin Muradov Florida Texnologiya Universitetinin professoru, Floridanın "Azərbaycan-Amerika Mədəniyyəti Cəmiyyəti"nin Mədəniyyət işləri üzrə direktorudur. O həmçinin ABŞ-də musiqi müəllimləri üzrə yüksək peşəkarlıq və tədris keyfiyyətinin göstəricisi olan “Musiqi Müəllimləri üzrə Milli Sertifikatlı Müəllim” (“Nationally Certified Teacher of Music-NTCM”) titulunun sahibidir. Soydaşımızın təşəbbüsü ilə hər il “Florida Keys” adlı beynəlxalq musiqi müsabiqəsi təşkil edilir. Tələbələri dünyanın müxtəlif ölkələrində keçirilən bir sıra müsabiqələrin qalibidirlər. İndiyədək ABŞ-nin bir sıra ştatlarında, İsveç, İspaniya, Almaniya, İngiltərə, Avstriyada xeyriyyə konsertləri verib. 2015-ci ildə autizm spektrli musiqiçilərin yaradıcılıq imkanlarını dəstəkləmək üçün "Musiqi, Təhsil və Autizm Fondu"nu təsis edib.
2018-ci ildə Nyu Yorkda Azərbaycan bəstəkarlarının musiqi əsərlərindən ibarət beynəlxalq müsabiqə təşkil edib. Tanınmış pianoçu, musiqi pedaqoqu və incəsənət təbliğatçısıdır.
Pərvin Muradov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin sərəncamına əsasən “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı ilə təltif edilib.

Наша соотечественница избрана президентом Бревардской ассоциации учителей музыки
В целях оживления музыкальной жизни региона Парвин Мурадов планирует организовать мастер-классы, концерты преподавателей и студентов, конкурсы и мероприятия по развитию профессионализма. Данная инициатива будет способствовать более широкой популяризации молодых талантов, внесет большой вклад в музыкальную культуру региона. Наша соотечественница также планирует, наладив связи между учителями музыки в регионе, осуществить обмен опытом и совместные проекты. “Mоя основная миссия – укрепление нашей общины с помощью музыки, поддержка преподавателей и воодушевление музыкантов нового поколения,” – сказала она.
Парвин Mурадов, являющаяся активным членом Национальной ассоциации учителей музыки (Music Teachers National Association- MTNA), - профессор Флоридского технологического университета,  директор "Aзербайджано-американского общества культуры" Флориды по вопросам культуры. Oна также является обладателем титула “Преподаватель с национальным сертификатом среди учителей музыки” (“Nationally Certified Teacher of Music-NTCM”), как показателя высокого профессионализма и учебных качеств среди учителей музыки в США. По инициативе нашей соотечественницы ежегодно проводится международный музыкальный конкурс под названием “Florida Keys”. Ее студенты являются победителями ряда конкурсов, проведенных в различных странах мира. На сегодняшний день она дала благотворительные концерты в ряде штатов США, в Швеции, Испании, Германии, Англии, Австрии. В 2015 году учредила "Фонд музыки, образования и аутизма" для поддержки творческих возможностей музыкантов с аутистическим спектром.
В 2018 году организовала в Нью-Йорке международный конкурс музыкальных произведений азербайджанских композиторов. Является известной пианисткой, педагогом музыки и пропагандистом искусства.
Pаспоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева Парвин Мурадов награждена юбилейной медалью “100-летие Гейдара Алиева (1923-2023)”.