Estoniyadakı diaspor təşkilatının rəhbəri medalla təltif olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən “Aydan” Estoniya-Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin rəhbəri Niyazi Hacıyev diaspor fəaliyyətində xidmətlərinə görə “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı ilə təltif olunub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin birinci müavini Valeh Hacıyev Komitədə Niyazi Hacıyevlə görüşərək medalı ona təqdim edib. Soydaşımızın Azərbaycan diasporunun inkişafı, ölkəmizin xaricdə tanıdılması istiqamətində fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib, gələcək fəaliyyətlərində ona uğurlar arzulayıb.
Niyazi Hacıyev fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətə görə Azərbaycan dövlətinin başçısına dərin minnətdarlığını ifadə edib. Bundan sonra da Avropada Azərbaycanla bağlı müsbət imicin formalaşması, Estoniyada yaşayan soydaşlarımızın bir araya gəlməsi və milli maraqlar uğrunda birgə fəaliyyət göstərməsi naminə səylərini əsirgəməyəcəyini vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Niyazi Hacıyev daha öncə “Tərəqqi” və “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalları ilə təltif edilib.

Руководителю диаспорской организации в Эстонии вручена медаль
Распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева руководитель Эстонско-азербайджанского культурного центра “Aйдан” Ниязи Гаджиев за заслуги в диаспорской деятельности награжден юбилейной медалью “100-летие Гейдара Алиева (1923-2023)”.
Первый заместитель Государственного комитета по работе с диаспорой Валех Гаджиев встретился в комитете с Ниязи Гаджиевым и вручил ему медаль. Он высоко оценил деятельность нашего соотечественника в области развития азербайджанской диаспоры, популяризации нашей страны за рубежом, пожелал ему успехов в дальнейшей работе.
Ниязи Гаджиев выразил главе Азербайджанского государства глубокую признательность за высокую оценку его деятельности. Он подчеркнул, что и впредь будет делать все возможное для формирования позитивного имиджа Азербайджана в Европе, консолидации проживающих в Эстонии наших соотечественников и осуществления ими совместной деятельности во имя национальных интересов.
Отметим, что ранее Ниязи Гаджиев был награжден медалями “Tерегги” и “За заслуги в диаспорской деятельности”.