Diaspor Gənclərinin VI Yay Düşərgəsinə qeydiyyat davam edir
“Konstitusiya və Suverenlik ili”nə həsr olunan və 2025-ci ilin 3–9 avqust tarixində Xankəndidə keçiriləcək Diaspor Gənclərinin Vl Yay Düşərgəsinə qeydiyyat prosesi davam edir. VI düşərgənin elan olunmasından ötən qısa müddət ərzində 100-dən artıq gənc iştirak üçün müraciət edib.
Qeyd edək ki, müraciətlərin sayının çoxluğu layihəyə olan xüsusi marağın, onun beynəlxalq nüfuzunun artmasının, eyni zamanda xaricdə yaşayan gənclərimizin işğaldan azad olunmuş əraziləri görmək, Vətənimizi daha yaxından tanımaq və onun inkişafına birbaşa şahid olmaq istəyinin bariz nümunəsidir.
İştirak üçün 31 may 2025-ci il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket forması tam olaraq doldurulub göndərilməlidir. Seçim prosesi iki mərhələdə – müraciətlərin qəbulu və videomüsahibələr formasında keçiriləcək.
Qeydiyyat, proqram, iştirakçıların seçim prosesi və digər vacib məlumatları əldə etmək üçün www.diaspor.gov.az saytını diqqətdə saxlamaq vacibdir.
Əlavə məlumat üçün:
Tel.: +994 12 493 10 54
WhatsApp: +994 51 867 36 02
Məlumat üçün bildirək ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı, Şuşa, Naxçıvan və Laçın şəhərlərində beş yay düşərgəsi təşkil olunub. Bu düşərgələrdə dünyanın 60-dan artıq ölkəsindən yüzlərlə gənc iştirak edib.

Продолжается регистрация в VI Летний лагерь диаспорской молодежи
Продолжается процесс регистрации в VI Летний лагерь диаспорской молодежи, который состоится 3-9 августа 2025 года в Ханкенди и будет посвящен “Году Конституции и суверенитета”. За короткое время после объявления VI лагеря для участия обратились более 100 представителей молодежи.
Отметим, что многочисленность обращений служит наглядным примером особого интереса к проекту, роста его международного авторитета, а также желания проживающей за рубежом нашей молодежи увидеть освобожденные от оккупации территории, лучше узнать Родину и стать непосредственным свидетелем ее развития.
Для участия необходимо до 31 мая 2025 года заполнить и отправить форму анкеты, размещенную на странице www.diaspor.gov.az/qeydiyyat. Процесс отбора будет проводиться в два этапа – в форме приема обращений и видеособеседований.
Для получения информации о регистрации, программе, процессе отбора участников и других важных сведений необходимо отслеживать сайт www.diaspor.gov.az
Для дополнительной информации:
Teл.: +994 12 493 10 54
WhatsApp: +994 51 867 36 02
Отметим, что на сегодняшний день Государственный комитет по работе с диаспорой организовал совместно с Фондом Гейдара Алиева пять летних лагерей диаспорской молодежи в городах Шеки, Шамаха, Шуша, Нахчыван и Лачин. В лагерях приняла участие молодежь из более, чем 60 стран мира.