Diaspor Gənclərinin VI Yay Düşərgəsinə qeydiyyat davam edir
“Konstitusiya və Suverenlik ili”nə həsr olunan və 2025-ci ilin 3–9 avqust tarixində Xankəndidə keçiriləcək Diaspor Gənclərinin Vl Yay Düşərgəsinə qeydiyyat prosesi davam edir. VI düşərgənin elan olunmasından ötən qısa müddət ərzində 100-dən artıq gənc iştirak üçün müraciət edib.
Qeyd edək ki, müraciətlərin sayının çoxluğu layihəyə olan xüsusi marağın, onun beynəlxalq nüfuzunun artmasının, eyni zamanda xaricdə yaşayan gənclərimizin işğaldan azad olunmuş əraziləri görmək, Vətənimizi daha yaxından tanımaq və onun inkişafına birbaşa şahid olmaq istəyinin bariz nümunəsidir.
İştirak üçün 31 may 2025-ci il tarixinə qədər www.diaspor.gov.az/qeydiyyat səhifəsində yerləşdirilmiş onlayn anket forması tam olaraq doldurulub göndərilməlidir. Seçim prosesi iki mərhələdə – müraciətlərin qəbulu və videomüsahibələr formasında keçiriləcək.
Qeydiyyat, proqram, iştirakçıların seçim prosesi və digər vacib məlumatları əldə etmək üçün www.diaspor.gov.az saytını diqqətdə saxlamaq vacibdir.
Əlavə məlumat üçün:
Tel.: +994 12 493 10 54
WhatsApp: +994 51 867 36 02
Məlumat üçün bildirək ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı, Şuşa, Naxçıvan və Laçın şəhərlərində beş yay düşərgəsi təşkil olunub. Bu düşərgələrdə dünyanın 60-dan artıq ölkəsindən yüzlərlə gənc iştirak edib.

Registration for the 6th Summer Camp of Diaspora Youth is ongoing
Registration for the 6th Summer Camp of Diaspora Youth, dedicated to the "Year of Constitution and Sovereignty" in the Republic of Azerbaijan, which will take place in Khankendi, is ongoing. In the short time since the announcement of the 6th camp, more than 100 participants have applied to attend.
It should be noted that the large number of applications is a clear indication of the special interest in the project, the growing its international reputation, as well as the desire of our young people living abroad to see the liberated territories, to get to know our homeland more closely, and to witness firsthand its development.
The young people should fill out the form by May 31, 2025 at www.diaspor.gov.az/qeydiyyat. The selection process will be carried out in two stages: admission of applications and video-interviews.
It is important to check the website www.diaspor.gov.az regularly for additional information about the registration process, program details, and participants selection process.
Tel.: +994 12 493 10 54
WhatsApp: +994 51 867 36 02
It should be noted that Sheki, Shamakhi, Shusha, Nakhchivan, and Lachin cities hosted previous 5 Summer Camps of Diaspora Youth, jointly organized by the State Committee on Work with Diaspora and the Heydar Aliyev Foundation. Hundreds of young people from over 60 countries participated in those camps.