Parisdə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü qeyd olunub
Parisdə fəaliyyət göstərən “Natəvan” Azərbaycan həftəsonu məktəbində Fransa-Azərbaycan Dialoqu Assosiasiyasının təşkilatçılığı, Azərbaycanın Fransadakı Səfirliyinin dəstəyi ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə və Yeni ilə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə “Natəvan” məktəbinin müəllim kollektivi, şagirdləri və onların valideynləri, eləcə də Azərbaycanın Fransadakı Səfirliyinin diplomatları iştirak edib. Məktəbin müəllim kollektivi və milli geyimdə olan şagirdləri səfirliyin nəzdində fəaliyyət göstərən Mədəniyyət Mərkəzində əsl bayram əhvali-ruhiyyəsi yaradıb.
“Natəvan” məktəbinin şagirdlərinin hazırladıqları ədəbi-musiqili proqram nümayiş olunub. Şaxta baba uşaqlara hədiyyələr verib.

Paris celebrated the Day of Solidarity of World Azerbaijanis
An event dedicated to the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year was held at the “Natavan” Azerbaijani weekend school in Paris, organized by the France-Azerbaijan Dialogue Association with the support of the Embassy of Azerbaijan in France.
The event was attended by the teaching staff of the “Natavan” school, students and their parents, as well as diplomats from the Embassy of Azerbaijan in France. The school’s teaching staffs and students in national costumes created a festive atmosphere at the Cultural Center operating under the Embassy.
A literary and musical program prepared by the students of the “Natavan” school was showcased. Santa Claus distributed gifts to the children.