Osloda həftəsonu məktəbində növbəti dərs Xocalı soyqırımına həsr edilib
Norveçin paytaxtı Osloda fəaliyyət göstərən Nizami Gəncəvi adına Azərbaycan dili həftəsonu məktəbində növbəti dərs Xocalı soyqırımının 33-cü ildönümünə həsr edilib.
Əvvəlcə, Azərbaycanın Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib, Xocalı soyqırımı qurbanları, eləcə də Vətən uğrunda canından keçən şəhidlərin əziz xatirəsi ehtiramla anılıb.
Sinif otağında məktəbin şagirdlərinin Xocalı soyqırımına həsr edilmiş rəsmləri nümayiş olunub.
Xocalı soyqırımı haqqında şagirdlərə geniş məlumat verilib və soyqırımın dəhşətlərini özündə əks etdirən bukletlər paylanılıb, soyqırımı haqqında yazılmış kitablardan bəhs olunub. İsveçdə yaşayan yazıçımız Eluca Atalının Xocalı soyqırımından bəhs edən "Tiqranizm Xocalıda" adlı kitabı şagirdlərə təqdim edilib.
Dərsin davamında şagirdlər Xocalı soyqırımı haqqında çəkilmiş sənədli filmi və Heydər Əliyev Fondunun hazırladığı videoçarxları izləyiblər.

Next lesson at weekend school dedicated to the Khojaly genocide in Oslo
Next lesson at Nizami Ganjavi Azerbaijani language weekend school operating in Oslo, Norway, dedicated to the 33rd anniversary of the Khojaly genocide dedicated to the Khojaly genocide.
The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played, the dear memory of the victims of Khojaly genocide, as well as our martyrs, who died for our homeland was commemorated.
The students’ drawings dedicated to the Khojaly genocide, were displayed in the classroom. Students were given detailed information about the Khojaly genocide, and booklets depicting the horrors of genocide, were distributed, speaking about books written about Khojaly. The book named “Tigranism in Khojaly” authored by Eluca Atali, our writer living in Sweden, was presented to the students.
In the continuation of the lesson, the students watched the documentary film about Khojaly and videos prepared by the Heydar Aliyev Foundation.