Soydaşımız Qazaxıstanda şəhər məclisinə deputat seçilib
Qazaxıstanda yaşayan Azərbaycan diasporunun fəal nümayəndəsi Vidadi Fərzəliyev 2025-ci il martın 31-də 8-ci Aktobe şəhər məclisinin deputatı seçilib.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Vidadi Fərzəliyev 2 sentyabr 1993-cü ildə anadan olub. Soydaşımız 2012-2024-cü illərdə Aktobedə Azərbaycan diasporunun gənclər təşkilatının sədri, 2023-cü ildən Aktobe şəhər məclisinin ictimai şurasının üzvü, 2024-cü ildən Aktobedəki Azərbaycan diasporu sədrinin birinci müavini olub. Əmək və ictimai fəaliyyətindəki nailiyyətlərinə görə Qazaxıstan dövləti tərəfindən dəfələrlə sertifikat və təşəkkürnamələrlə təltif edilib.

Наш соотечественник избран депутатом городского совета в Казахстане
31 марта 2025 года активный участник азербайджанской диаспоры Видади Фарзалиев, живущий в Казахстане, был избран депутатом 8-го Актюбинского городского совета.
Отметим, что Видади Фарзалиев родился 2 сентября 1993 года. В 2012-2024 годах наш соотечественник являлся председателем молодежной организации азербайджанской диаспоры в Актюбинске, с 2023 года – членом общественного cовета Актюбинского горсовета, а с 2024 года – первым заместителем председателя азербайджанской диаспоры в Актюбинске. Неоднократно награждался Республикой Казахстан сертификатами и благодарностями за достижения в трудовой и общественной деятельности.