Manisa Xalq Kitabxanasına Azərbaycanla bağlı kitablar hədiyyə edilib
Manisa Xalq Kitabxanasına Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, ədəbiyyatı, turizm potensialı və digər sahələrlə bağlı kitablar, broşürlər, təbliğat-təşviqat materialları hədiyyə edilib.
Kitablar Manisa Azərbaycan Mədəniyyət və Həmrəylik Dərnəyinin İdarə Heyətinin sədri Şentürk Hoşgülün Manisa Mədəniyyət İdarəsinin rəhbəri İbrahim Sudak və Manisa Xalq Kitabxanasının müdiri Ayşin Kibritlə görüşündə təqdim olunub. Şentürk Hoşgül bu təşəbbüsün əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Manisa Mədəniyyət İdarəsinin rəhbəri İbrahim Sudak kitabxanaya hədiyyə edilən kitablara görə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə minnətdarlığını bildirib. İki qardaş ölkə arasında mədəni əməkdaşlıqların iki xalq arasında bağların möhkəmlənməsinə və mədəni zənginliklərin paylaşılmasına töhfə verəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Xatırladaq ki, cari ilin avqust ayında ölkəmizdə səfərdə olan dərnək rəhbəri ilə Komitədə keçirilən görüş zamanı Manisa Xalq Kitabxanasında Azərbaycan guşəsinin yaradılması və orada ölkəmizin tanıdılması ilə bağlı təşəbbüs irəli sürülüb. Bununla bağlı Komitə tərəfindən kitablarla yanaşı, Azərbaycan dilinin öyrənilməsi üçün vəsaitlər, milli geyimlər və müxtəlif ölçüdə Azərbaycan Respublikasının dövlət bayraqları qonağa təqdim edilib.
Manisa Xalq Kitabxanasına Azərbaycanla bağlı kitabların hədiyyə olunması yerli mətbuatda da geniş işıqlandırılıb:

Народной библиотеке Манисы подарены книги об Азербайджане
Народной библиотеке Манисы подарены книги, брошюры, агитационно-пропагандистские материалы, связанные с историей, культурой, литературой, туристическим потенциалом Азербайджана и другими сферами.
Книги были переданы на встрече председателя Азербайджанской ассоциации культуры и солидарности Шентюрка Хошгюля с руководителем Управления культуры Манисы Ибрагимом Судаком и заведующей Народной библиотекой Манисы Айшин Кибрит. Шентюрк Хошгюль довел до внимания значение данной инициативы.
Руководитель Управления культуры Манисы Ибрагим Судак выразил Государственному комитету по работе с диаспорой признательность за подаренные библиотеке книги. Он выразил уверенность в том, что культурное сотрудничество между двумя братскими странами внесет вклад в укрепление связей наших народов и обмен культурными ценностями.
Напомним, что в ходе встречи, проведенной в комитете с руководителем ассоциации, находившимся с визитом в нашей стране в августе текущего года, была выдвинута инициатива о создании в Народной библиотеке Манисы уголка Азербайджана и популяризации там нашей страны. Кроме того, комитет, наряду с книгами, передал пособия для изучения азербайджанского языка, национальные костюмы и государственные флаги Азербайджанской Республики разных размеров.